5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

ויזה לתאילנד – המדריך המלא

תאילנד היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם וגם תיירים ישראליים, צעירים ומבוגרים, מגיעים אליה בהמוניהם מדי שנה. לא קשה להבין מדוע, שכן היעד הקסום מתאים לבודדים, זוגות ומשפחות המחפשים היכן לטייל, לנוח או להתפנק במחירים זולים עד מצחיקים. 

עם זאת, מכיוון שלכאורה לא נדרשת "הערכות מראש" יש הטועים לחשוב כי אין צורך בכזו –אולם זו טעות. משום שבדרך כלל הטיולים לתאילנד הם ארוכים, לכל שהיה מעל 30 יום תידרשו להוציא ויזה. איך עושים את זה? הנה כל מה שרציתם לדעת על ויזה לתאילנד ולא העזתם לשאול: 

נתחיל מההתחלה…

החלטתם לטוס לתאילנד? יופי לכם! קצת אחרי שתקבלו את ההחלטה יצוצו חברים שיביעו קנאה עזה (ובצדק) ואחרי שתסיימו לכתוב את שלל הטיפים שיכתיבו לכם (ובתכלס? אין מה לכתוב, הרי כבר הכנו לכם הכל במדריך מסודר) תתפנו להזמנת הכרטיס ותכנון החופשה.

הנחיתה הרכה תהיה ככל הנראה בעיר הבירה בנגקוק המהווה את שער הכניסה הראשי למדינה ואחרי שתעברו בביקורות השונות, כישראלים תקבלו אוטומטית ובחינם ויזה ל-30 יום. מכיוון שמרבית המבקרים לא שוהים במדינה מעבר לכך, יתכן שאפילו לא תשימו לב שקיבלתם אשרה כזאת ומכאן הטעות הרווחת ש"אין צורך" בוויזה. אם הגעתם לפחות מ-30 יום אינכם צריכים לעשות דבר מעבר לכך. אך אם בכוונתכם לשהות במדינה מעבר לכך – המשיכו לקרוא, בדיוק אליכם אנחנו מדברים. 

ויזה לתאילנד - המדריך המלא
ויזה לתאילנד – המדריך המלא
 

אז ויזה – אילו סוגים יש ומי צריך אחת כזו?

שהיה של עד 30 יום

הבנו שלמעשה כל אחד צריך ויזה, גם מי שמגיע לשהות קצרה, פשוט לא כל אחד מודע לכך שקיבל אותה. כאמור ויזה זו מתקבלת אוטומטית עבור אזרחים ישראלים וכל מה שנחוץ על מנת לקבל אותה היא הוכחה כי יש בידיכם כרטיס טיסה חזרה למועד הקצר מ-30 יום מרגע כניסתכם למדינה.

במידה והגעתם למדינה שלא דרך טיסה אלא באמצעות מעבר גבול יבשתי (כחלק מטיול במדינה שכנה למשל), תקבלו ויזה התקפה ל-15 יום בלבד (ראו התייחסות המשך). 

מעל 30 ועד 60 יום

אם אתם מתכננים לשהות במדינה מעל 30 יום, עליכם להיערך לכך מראש ואם הכוונה היא להישאר במדינה בטווח של 60 יום, תוכלו לקבל יחסית בקלות ויזה מתאימה דרך שגרירות תאילנד בישראל. זמן השהות יחל עם כניסתכם למדינה ועד 60 יום ממועד זה, במהלכם תוכלו לצאת ולהיכנס פעמים נוספות, כלומר בסך הכל שלוש כניסות / יציאות. 

את האישור תקבלו לרוב כבר למחרת הביקור בשגרירות והוא יהיה בתוקף החל ממועד זה ועד 90 יום ממנו, שבמהלכם תוכלו להיכנס לתאילנד כאמור לתקופה של עד 60 יום.

במילים פשוטות: מדובר בתהליך זריז, פשוט ולא יקר ויש לבצעו לכל המוקדם 3 חודשים לפני מועד הנסיעה המתוכנן למדינה ולא לפני כן

שימו לב כי לפני הגעה לשגרירות חובה לקבוע תור במייל או בטלפון. אין להגיע ללא תור כי פשוט לא יכניסו אתכם.

שגרירות תאילנד בישראל

כתובת השגרירות >> המנופים 11, הרצליה פיתוח

טלפון >> 09-9548412/3 (הם לא כל כך עונים שם, היו סבלניים)

מייל לקביעת תור >> visa.tav@mfa.mail.go.th

אתר >> https://telaviv.thaiembassy.org/

ימי ושעות פעילות >> ימים ב' עד ה' בשעות 09:00–12:00 ו-13:00–17:00 (למעט ימי חג ישראליים או תאילנדים); יום ו' בשעות 09:00–13:00

עלות >> 150 ₪ – תשלום במקום ובמזומן בלבד. בכל כניסה נוספת למדינה (למעט הראשונה) תצטרכו לשלם שוב 150 ₪. 

מסמכים שצריך להביא לתור שלכם בשגרירות (הכל באנגלית)

  • צילום דרכון 
  • דרכון בתוקף לפחות חצי שנה קדימה ממועד ההגעה לתאילנד
  • עותק של כרטיס הטיסה (אפשר רק הלוך)
  • תמונת פספורט עדכנית בגודל 6X4 ס"מ, על רקע לבן או כחול
  • תדפיס עו"ש של חשבון הבנק
  • תלוש משכורת אחרון

כאשר מגיעים לשגרירות, יש למלא טופס בקשת ויזה, להיכנס לשיחה קצרה עם נציג השגרירות, לשלם ולהשאיר את הדרכון במקום. לאחר שהוויזה מוכנה (עניין של ימים בודדים) ניתן לבוא לאסוף את הדרכון בין השעות 14:00–16:00.

ויזה לכניסה רב פעמית

ויזה כזו תקנה לכם אישור שהיה של עד 60 יום החל ממועד הכניסה הראשון, אך בשונה מהקודמת היא לא מוגבלת בכמות הכניסות והיציאות ממנה בפרק זמן זה. לצורך הנפקת ויזה מסוג זה תידרשו להציג אישור מהבנק ובו יתרת עובר ושב של לפחות 25,000 ₪.

הארכת ויזה

במידה ואתם כבר שוהים במדינה אך תכננתם שהות קצרה (עד 30 יום) והתמזל מזלכם ומתאפשר לכם להישאר יותר זמן, תוכלו לפנות למשרדי ההגירה (יש בכל עיר בתאילנד) כשבוע לפני תום 30 הימים (ולא לאחר שהסתיימו!) ולבקש הארכה עבור 30 יום נוספים.

אפשרות זו זמינה גם למי שהפיק ויזה ל-60 יום, ורוצה להישאר בתאילנד מעבר אליהם. 

מה להביא >> צילום דרכון, תמונת פספורט בגודל 6X4, טופס T30 (מקבלים מהמלון שתהיו בו – בקשו בקבלה) וכן טופס T6 (הטופס שהתבקשתם למלא בכניסה לתאילנד.

עלות ההארכה >> 1,900 באט (כ-220 ₪) 

מעל 60 ועד 90 יום 

קודם כל חשוב לציין כי אף תייר, גם לא אתם, לא מורשה לשהות בתאילנד לתקופה העולה על 90 ימים, במשך פרק זמן של חצי שנה מרגע הכניסה הראשונה למדינה. יחד עם זאת, מכיוון שאשרות השהייה הארוכות (בין אם ניתנו דרך שגרירות תאילנד בישראל ובין אם נרכשו במשרדי ההגירה בתאילנד) מאפשרות שהות של עד 60 ימים בלבד, שהות ארוכה יותר היא מעט "טריקית" – כלומר שלמעט מקרים מיוחדים לא ניתן לקבל אשרה מסודרת מראש עבור שהיה של 60-90 ימים.

אז מה עושים?

כאמור, במידה והגעתם מראש עם ויזה שתוקפה 60 ימים תוכלו להאריך את השהות עבור 30 ימים נוספים דרך משרדי ההגירה במדינה.

במידה והגעתם מראש עם ויזה שתוקפה 30 ימים הרי שכבר ביצעתם בדרך זו הארכה עבור 30 ימים נוספים (סה"כ 60 ימים) ולכן לא תוכלו לחזור על התהליך ומה שעושים במקרה זה הוא עוברים את הגבול למדינה שכנה, למשל לאוס, וחוזרים לתאילנד. כל מעבר כזה יקנה לכם אשרה נוספת של 15 ימים ואם תבצעו את המעבר פעמיים, הרי שסה"כ יתווספו לשהייה שלכם 30 ימים – וסה"כ לכל היותר 90 ימים (כולל 60 הימים שאפשרו לכם הוויזות) במהלך חצי שנה.

יש לציין כי ישנה אפשרות נוספת והיא לבקש הארכה חוזרת של האשרה במשרדי ההגירה בתאילנד, אך גם

אם היא מאושרת מדובר באשרה של לכל היותר 7 ימים נוספים.

בואו נעשה סדר:

משך שהותמה נדרש?
עד 30 יוםאין צורך בהיערכות. ויזה מתקבלת אוטומטית בכניסה לתאילנד.
מעל 30 ועד 60 יוםיש להוציא ויזה בשגרירות תאילנד בישראל, לפני הנסיעה.
מעל 60 ועד 90 יוםלא ניתן להוציא מראש ויזה עד 90 יום. ניתן להאריך תוקף וויזה קיימת עד 60 יום, בתאילנד עצמה.

 

visa for thailand

 

חשוב לדעת!

שהייה בתאילנד מעבר למותר בוויזה מאוד לא מומלצת, ומי שעושה זאת מסתכן באיסור כניסה עתידי למדינה, ובמקרים חמורים אף מאסר. 

אם מדובר בחריגה של מספר ימים ובטעות – עבור כל יום החורג מתוקף הוויזה תידרשו לשלם קנס בגובה של 500 באט. משלמים בשדה התעופה. 

יציאה מתאילנד דינה ביטול הוויזה, גם אם לא נוצלה במלואה, למעט ויזה עבור 60 יום אותה רכשתם מראש בארץ ושילמתם עבור יציאות וכניסות נוספות למדינה מעבר לכניסתכם הראשונה. 

דוגמה כדי לסדר את הראש – אם הגעתם לתאילנד וקיבלתם אשרה "רגילה" (עד 45 יום) ואחרי 5 ימים החלטתם לעשות גיחה ללאוס למשך 5 ימים ולחזור לתאילנד, הרי שבעת החזרה תקבלו אשרה חדשה התקפה ל-15 יום (ולא 20 יום כפי ש"נותר" לכם מהאשרה המקורית). 

 

מעברי גבול

אז הבנו איך ניתן לנצל את מעבר הגבול לטובת הארכת השהיה בתאילנד מעבר ל-60 ימים שניתנו במסגרת הוויזה, אך ישנם מטיילים המגיעים לתאילנד ממדינה שכנה (לאוס, מלזיה, קמבודיה) שלא כחלק מניסיון להאריך בה את השהות – במקרה זה תקבלו כאמור אשרת שהיה אוטומטית של 15 ימים.

אם ברצונכם לקבל אשרה ארוכה יותר או להאריך ויזה קיימת (של 30 ימים, לא של 60) תוכלו להגיש בקשה מתאימה בשגרירות תאילנד הנמצאת בלאוס.

כתובת >> No. 15 Home Phon Si Nuan Chan Lee lined streets of four cities accounted Ta otters. Vientiane

ימי ושעות פעילות >> ימים ב' עד ו' בשעות 08:30-11:30

טלפון (קידומת 856+) >> 916-453-21 בשעות 13:30-16:30

אתר >> vientiane.thaiembassy.org

עלות >> 1,000 באט (כ-115 ₪)

גם הפעם עליכם להיערך מראש ולהביא עמכם:

  • דרכון
  • 2 תמונות פספורט עדכניות, על רקע לבן או כחול

 

עוד כמה דגשים ומידע חיוני

בין אם אתם מוציאים ויזה מראש ובין אם לא – אל תיסעו לתאילנד ללא ביטוח נסיעות. ביטוח נסיעות יכול לכלול בתוכו גם פיצוי בגין ביטול או קיצור חופשה מסיבות רפואיות, וכן כיסוי במקרה שציוד נגנב או אובד לכם. זה יכול להיות חשוב מאוד בהקשר של הארכת ויזה (למשל אם אובד לכם תיק עם מסמכים), וזה כמובן בנוסף לכל הסיבות הברורות לעריכת ביטוח נסיעות, בטח לפני ביקור במדינה כמו תאילנד. לכן לא מומלץ לסמוך על המזל >> ניתן לערוך ביטוח נסיעות אונליין כאן

אמנם הבדלי המחיר לא בשמים, אך בכל זאת מדובר בכ-10 מנות של בננה לוטי פלוס זמן יקר שניתן לחסוך, כך שמי מכם שיודע שבכוונתנו להישאר בתאילנד מעל 45 יום, או שיש אפשרות שזה יקרה – חבל על המשחקים. מומלץ להגיע לטיול עם ויזה מתאימה אשר תנפיקו בארץ, גם אם לבסוף לא תנצלו את כולה.

המשמעות היא שאולי דרוש תכנון מסוים של הטיול ובניית מסלול כללי שכולל יעדים וזמן שהות משוער בכל אחד מהם. אם אתם רואים שאתם נושקים ל-45 יום ולא רוצים להיות מוגבלים, זיכרו כי הוצאת ויזה עבור 60 יום בישראל לעומת הארכת ויזה בתאילנד היא לא רק זולה יותר אלא גם פשוטה ומהירה מאוד.

אם אתם מטיילים עם שותפים (חברים, משפחה, בני זוג) דאגו מראש שעותק עבור כל המסמכים הרלוונטיים עבורכם יהיו גם אצלם, ולהפך. קורה לא פעם שאובדים או חלילה נגנבים מסמכים חיוניים. הכוונה כמובן לכל הצילומים למיניהם (תעודת זהות, דרכון וכו') אך גם לתמונות הפספורט.

זה נכון גם אם בכוונתכם להגיע לתאילנד ממדינה שכנה. מכיוון שהאשרה שתקבלו תהיה עבור 15 יום בלבד, אם ברצונכם להישאר יותר (גם שהיה קצרה של עד 30 יום) מומלץ להיערך לכך מראש ולקבל אשרה מתאימה טרם הכניסה.

בעניין שהיה לא מותרת, נזכיר שוב – הקנס הוא כאמור 500 באט עבור כל יום בו שהיתם במדינה ללא ויזה, אך חשוב לציין שוב כי זה עשוי להסתכם ביותר מקנס (כי בכל זאת, 55 ₪ זה לא המון כסף ויש מי שעשוי לנצל את זה) – אם אתם שוהים במדינה ללא ויזה ונתפסתם בבדיקה אקראית, אתם עשויים להגיע למעצר אפילו אם מדובר בחריגה של יום אחד בלבד! כל הפרה כזו מתועדת הן בדרכון שלכם והן במשרדי ההגירה. הפרות חוזרות עשויות להרחיק אתכם מתאילנד לתקופה ממושכת, או במקרים חריגים לכל החיים. חבל לקחת צ'אנס. 

אז אחרי כל המידע החשוב, אם יורשה לנו לסכם מעט ברצינות… לטוס זה כיף ומרגש בעיקר כשמדובר בייעד חלומי כתאילנד. אך מבעד לקנאה אנחנו מרשים לעצמנו להפציר בכם – גלו אחריות ומעט תכנון, לא יותר. היערכות נכונה תחסוך לכם כמה שקלים, זמן יקר ובעיקר עגמת נפש גדולה, והיות שהתהליך כה פשוט ומהיר, אין שום סיבה לדלג עליו. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ