ויזה לתאילנד – המדריך המלא

שימו לב – בעקבות התפרצות נגיף הקורונה והמאמצים של ממשלת תאילנד להחזיר את ענף התיירות לשגרה, ניתן יהיה להיכנס לתאילנד החל מ-1.4.2021 (תחילה לפוקט בלבד), אולם עבור שהיה של מעבר ל-30 יום תידרשו להנפיק ויזת תיירות מיוחדת (STV – Special Tourist Visa), שתוקפה יהיה 60 יום, וניתן יהיה להאריך אותה במקרים מיוחדים.

לכל הפרטים על הנפקת ויזת STV >> לחצו כאן

לכל הפרטים על חופשה בתאילנד בעת הקורונה >> לחצו כאן

תאילנד היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם וגם תיירים ישראליים, צעירים ומבוגרים, מגיעים אליה בהמוניהם מדי שנה. לא קשה להבין מדוע, שכן היעד הקסום מתאים לבודדים, זוגות ומשפחות המחפשים היכן לטייל, לנוח או להתפנק במחירים זולים עד מצחיקים. 

עם זאת, מכיוון שלכאורה לא נדרשת "הערכות מראש" (בשונה מארצות הברית למשל) יש הטועים לחשוב כי אין צורך בכזו –אולם זו טעות. משום שבדרך כלל הטיולים לתאילנד הם ארוכים, לכל שהיה מעל 30 יום תידרשו להוציא ויזה. איך עושים את זה?  הנה כל מה שרציתם לדעת על ויזה לתאילנד ולא העזתם לשאול: 

נתחיל מההתחלה…

החלטתם לטוס לתאילנד? יופי לכם! קצת אחרי שתקבלו את ההחלטה יצוצו חברים שיביעו קנאה עזה (ובצדק) ואחרי שתסיימו לכתוב את שלל הטיפים שיכתיבו לכם (ובתכלס? אין מה לכתוב, הרי כבר הכנו לכם הכל במדריך מסודר) תתפנו להזמנת הכרטיס ותכנון החופשה.

הנחיתה הרכה תהיה ככל הנראה בעיר הבירה בנגקוק המהווה את שער הכניסה הראשי למדינה ואחרי שתעברו בביקורות השונות, כישראלים תקבלו אוטומטית ובחינם ויזה ל-30 ימים. מכיוון שמרבית המבקרים לא שוהים במדינה מעבר לכך, יתכן שאפילו לא תשימו לב שקיבלתם אשרה כזאת ומכאן הטעות הרווחת שאין צורך בה, אך אם בכוונתכם לשהות במדינה מעבר לכך – המשיכו לקרוא, בדיוק אליכם אנחנו מדברים. 

ויזה לתאילנד - המדריך המלא
ויזה לתאילנד – המדריך המלא
 

אז ויזה – אילו סוגים יש ומי צריך אחת כזו?

שהיה של עד 30 ימים: הבנו שלמעשה כל אחד צריך ויזה, גם מי שמגיע לשהות קצרה, פשוט לא כל אחד מודע לכך שקיבל אותה. כאמור ויזה זו מתקבלת אוטומטית עבור אזרחים ישראלים וכל מה שנחוץ על מנת לקבל אותה היא הוכחה כי יש בידיכם כרטיס טיסה חזרה למועד הקצר מ-30 ימים מרגע כניסתכם למדינה.

במידה והגעתם למדינה שלא דרך טיסה אלא באמצעות מעבר גבול יבשתי (כחלק מטיול במדינה שכנה למשל), תקבלו ויזה התקפה ל-15 ימים בלבד (ראו התייחסות המשך). 

visa for thailand
ויזה לתאילנד

מעל 30 ועד 60 ימים: אם אתם מתכננים לשהות במדינה מעל 30 ימים, ללא ספק עליכם להיערך לכך מראש ואם הכוונה היא להישאר במדינה בטווח של 60 ימים, תוכלו לקבל יחסית בקלות ויזה מתאימה דרך שגרירות תאילנד בישראל. זמן השהות יחל עם כניסתכם למדינה ועד 60 ימים ממועד זה, במהלכם תוכלו לצאת ולהיכנס פעמים נוספות, כלומר בסך הכל שלוש כניסות / יציאות. 

את האישור תקבלו לרוב כבר למחרת הביקור בשגרירות והוא יהיה בתוקף החל ממועד זה ועד 90 ימים ממנו. במילים פשוטות: מדובר בתהליך זריז, פשוט ולא יקר ויש לבצעו לכל המוקדם 3 חודשים לפני מועד הנסיעה המתוכנן למדינה ולא לפני כן. 

כתובת השגרירות: משכית 3, הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9548412/3
מייל: [email protected]
אתר: www.thaiembassy.org/telaviv
ימי שעות פעילות: ימים ב' עד ו' בשעות 09:00-11:30 (למעט ימי חג ישראליים או תאילנדים)
עלויות: 150 ₪ עבור הוצאת הוויזה + 150 ₪ עבור כל כניסה נוספת למדינה, למעט הראשונה

מסמכים שצריך להביא אתכם לשגרירות:

 • צילום דרכון + צילום תעודת זהות
 • דרכון בתוקף לפחות חצי שנה קדימה ממועד ההגעה לתאילנד
 • עותק של כרטיס הטיסה – באנגלית
 • 2 תמונות פספורט עדכניות, על רקע לבן או כחול
 • מכתב ממקום העבודה ובו הצהרה על העסקתכם – באנגלית
 • תלוש משכורת אחרון
 • אישור ממקום הלינה בו תלונו לאחר הנחיתה – באנגלית

ויזה לכניסה רב פעמית ויזה כזו תקנה לכם אישור שהיה של עד 60 ימים החל ממועד הכניסה הראשון, אך בשונה מהקודמת היא לא מוגבלת בכמות הכניסות והיציאות ממנה בפרק זמן זה. לצורך הנפקת ויזה מסוג זה תידרשו להציג אישור מהבנק ובו יתרת עובר ושב של לפחות 25,000 ₪

הארכת ויזה – במידה ואתם כבר שוהים במדינה אך תכננתם שהות קצרה (עד 30 ימים) והתמזל מזלכם ומתאפשר לכם להישאר יותר זמן, תוכלו לפנות למשרדי ההגירה (בבנגקוק או בכל עיר בה תהיו) לקראת מועד פג התוקף של הוויזה (ולא לאחר מכן!) ולבקש הארכה עבור 30 ימים נוספים. עלות ההארכה: 1,900 באט (כ-220 ₪) 

חשוב לדעת!

 • עבור כל יום החורג מתוקף הוויזה תידרשו לשלם קנס בגובה של 500 באט!
 • יציאה מתאילנד דינה ביטול הוויזה, גם אם לא נוצלה במלואה, למעט ויזה עבור 60 ימים אותה רכשתם מראש בארץ ושילמתם עבור יציאות וכניסות נוספות למדינה מעבר לכניסתכם הראשונה. 

דוגמה כדי לסדר את הראש – אם הגעתם לתאילנד וקיבלתם אשרה "רגילה" (עד 30 ימים) ואחרי 5 ימים החלטתם לעשות גיחה ללאוס למשך 5 ימים ולחזור לתאילנד, הרי שבעת החזרה תקבלו אשרה חדשה התקפה ל-15 ימים (ולא 20 ימים כפי ש"נותר" לכם מהאשרה המקורית). 

מעל 60 ימים ועד 90: קודם כל חשוב לציין כי לא אף תייר, גם לא אתם, לא מורשה לשהות בתאילנד לתקופה העולה על 90 ימים במשך פרק זמן של חצי שנה מרגע הכניסה הראשונה למדינה. יחד עם זאת, מכיוון שאשרות השהייה הארוכות (בין אם ניתנו דרך שגרירות תאילנד בישראל ובין אם נרכשו במשרדי ההגירה בתאילנד) מאפשרות שהות של עד 60 ימים בלבד, שהות ארוכה יותר היא מעט "טריקית" – כלומר שלמעט מקרים מיוחדים לא ניתן לקבל אשרה מסודרת מראש עבור שהיה של 60-90 ימים.

אז מה עושים?

במידה והגעתם מראש עם ויזה שתוקפה 60 ימים תוכלו להאריך את השהות עבור 30 ימים נוספים דרך משרדי ההגירה במדינה.

במידה והגעתם מראש עם ויזה שתוקפה 30 ימים הרי שכבר ביצעתם בדרך זו הארכה עבור 30 ימים נוספים (סה"כ 60 ימים) ולכן לא תוכלו לחזור על התהליך ומה שעושים במקרה זה הוא עוברים את הגבול למדינה שכנה, למשל לאוס, וחוזרים לתאילנד. כל מעבר כזה יקנה לכם אשרה נוספת של 15 ימים ואם תבצעו את המעבר פעמיים, הרי שסה"כ יתווספו לשהייה שלכם 30 ימים – וסה"כ לכל היותר 90 ימים (כולל 60 הימים שאפשרו לכם הוויזות) במהלך חצי שנה.

יש לציין כי ישנה אפשרות נוספת והיא לבקש הארכה חוזרת של האשרה במשרדי ההגירה בתאילנד, אך גם אם היא מאושרת מדובר באשרה של לכל היותר 7 ימים נוספים.

מעברי גבול

אז הבנו איך ניתן לנצל את מעבר הגבול לטובת הארכת השהיה בתאילנד מעבר ל-60 ימים שניתנו במסגרת הוויזה, אך ישנם מטיילים המגיעים לתאילנד ממדינה שכנה (לאוס, מלזיה, קמבודיה) שלא כחלק מניסיון להאריך בה את השהות – במקרה זה תקבלו כאמור אשרת שהיה אוטומטית של 15 ימים.

אם ברצונכם לקבל אשרה ארוכה יותר או להאריך ויזה קיימת (של 30 ימים, לא של 60) תוכלו להגיש בקשה מתאימה בשגרירות תאילנד הנמצאת בלאוס.

כתובת: No. 15 Home Phon Si Nuan Chan Lee lined streets of four cities accounted Ta otters. Vientiane
ימי ושעות פעילות: ימים ב' עד ו' בשעות 08:30-11:30
טלפון (קידומת +856): 916-453-21 בשעות 13:30-16:30
אתר: vientiane.thaiembassy.org
עלות: 1,000 באט (כ-115 ₪)

גם הפעם עליכם להיערך מראש ולהביא עמכם:

 • דרכון
 • 2 תמונות פספורט עדכניות, על רקע לבן או כחול

 

עוד כמה דגשים ומידע חיוני

 • אמנם הבדלי המחיר לא בשמים, אך בכל זאת מדובר בכ-10 מנות של בננה לוטי פלוס זמן יקר שניתן לחסוך, כך שמי מכם שיודע שבכוונתנו להישאר בתאילנד מעל 30 ימים, או שיש אפשרות שזה יקרה – חבל על המשחקים. מומלץ להגיע לטיול עם ויזה מתאימה אשר תנפיקו בארץ, גם אם לבסוף לא תנצלו את כולה.

   

 • המשמעות היא שאולי דרוש תכנון מסוים של הטיול ובניית מסלול כללי שכולל יעדים וזמן שהות משוער בכל אחד מהם. אם אתם רואים שאתם נושקים ל-30 ימים ולא רוצים להיות מוגבלים, זיכרו כי הוצאת ויזה עבור 60 ימים בישראל לעומת הארכת ויזה בתאילנד היא לא רק זולה יותר אלא גם פשוטה ומהירה מאוד.
 • אם אתם מטיילים עם שותפים (חברים, משפחה, בני זוג) דאגו מראש שעותק עבור כל המסמכים הרלוונטיים עבורכם יהיו גם אצלם, ולהפך. קורה לא פעם שאובדים או חלילה נגנבים מסמכים חיוניים. הכוונה כמובן לכל הצילומים למיניהם (תעודת זהות, דרכון וכו') אך גם לתמונות הפספורט.
 • זה נכון גם אם בכוונתכם להגיע לתאילנד ממדינה שכנה. מכיוון שהאשרה שתקבלו תהיה עבור 15 ימים בלבד, אם ברצונכם להישאר יותר (גם שהיה קצרה של עד 30 ימים) מומלץ להיערך לכך מראש ולקבל אשרה מתאימה טרם הכניסה.
 • בעניין הקנסות על שהיה לא מותרת – הקנס הוא כאמור 500 באט עבור כל יום בו שהיתם במדינה ללא ויזה, אך חשוב לציין כי זה עשוי להסתכם ביותר מ"סתם קנס" (כי בכל זאת, 55 ₪ זה לא המון כסף ויש מי שעשוי לנצל את זה) – אם אתם שוהים במדינה ללא ויזה ונתפסתם בבדיקה אקראית, אתם עשויים להגיע למעצר אפילו אם מדובר בחריגה של יום אחד בלבד! כל הפרה כזו מתועדת הן בדרכון שלכם והן במשרדי ההגירה. הפרות חוזרות עשויות להרחיק אתכם מתאילנד לתקופה ממושכת, או במקרים חריגים לכל החיים. חבל לקחת צ'אנס. 

אז אחרי כל המידע החשוב, אם יורשה לנו לסכם מעט ברצינות… לטוס זה כיף ומרגש בעיקר כשמדובר בייעד חלומי כתאילנד. אך מבעד לקנאה אנחנו מרשים לעצמנו להפציר בכם – גלו אחריות ומעט תכנון, לא יותר. היערכות נכונה תחסוך לכם כמה שקלים, זמן יקר ובעיקר עגמת נפש גדולה, והיות שהתהליך כה פשוט ומהיר, אין שום סיבה לדלג עליו. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?