5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

תאילנד בעת הקורונה

1.10.2022 – בוטלו כל הגבלות הקורונה בתאילנד!

החל מחודש אוקטובר 2022 אין יותר הגבלות קורונה בתאילנד, והנכנסים והיוצאים ממנה יכולים לעשות זאת באופן חופשי וללא כל דרישות מיוחדות. למעשה התיירות לתאילנד חוזרת למצב שבו היתה לפני פרוץ המגפה. 

יחד עם זאת, משום שהקורונה עדיין קיימת בעולם, מומלץ  מאוד שלא לנסוע ללא ביטוח נסיעות שיספק כיסוי בכל מקרה של הזדקקות לטיפול רפואי, ובפרט במקר של הידבקות בקורונה והשלכות המחלה כמו בידוד, קיצור הנסיעה או ביטולה. 

עדכונים שוטפים

 1.8.2021
הפיילוט של כניסת תיירים לתאילנד, ולפוקט תחילה, ממשיך אם כי מתקדם לאט. החדשות הטובות יותר הן כי אזרחים מחוסנים שמגיעים ממדינות בהן רמת התחלואה נמוכה (בהן גם ישראל), פטורים מבידוד בכניסה לתאילנד, בכפוף לבדיקת PCR שלילית. כמו כן, ילדים מתחת לגיל 12 לא יידרשו בבדיקה נוספת לאחר הנחיתה. הפרטים המלאים בכתבה באתר ישראל היום

7.6.2021
חדשות מעולות! ממשלת תאילנד אישרה את המתווה שהכינה לשכת התיירות התאילנדית, ועל פיו החל מתאריך 1.7.2021 יוכלו תיירים מחוסנים וילדיהם להיכנס לפוקט בהגבלות מסוימות. בשונה מהמתווה שאושר בחודש מרץ, מדובר הפעם על משפחות עם ילדים עד גיל 18 (גם כאלה שאינם מחוסנים). לאחר שבועיים יהיה ניתן לצאת מפוקט לעוד יעדים, בכפוף לבדיקת קורונה שלילית. הפרטים המלאים בכתבה באתר ynet.

1.4.2021
מידע מעודכן על כל הנהלים, אילו מקומות פתוחים, לאן אפשר להגיע ומה נדרש מכם – אתר CNN travel.

31.3.2021
תאילנד תיפתח בקרוב לתיירים מחוסנים, בעיקר בעקבות לחץ ישראלי להכיר בחיסון לאזרחי ישראל ובעקבות הפופולריות של המדינה כיעד תיירותי אהוב על אזרחי ישראל. הפתיחה תיעשה בשלבים, החל מה-1.4.2021, תחילה לאי פוקט ולאחר מכן לאזורים נוספים. כל הפרטים בכתבה באתר ynet.

29.3.2021
תאילנד מכריזה על פתיחתה לתיירים מחוסנים, ומגבשת מתווה לקליטת תיירים, ככל הנראה בתחילה לאי פוקט בלבד שישמש כפיילוט לחזרת התיירים למדינה כולה. הדבר עדיין טעון אישור של ממשלת תאילנד. פרטים מלאים באתר ynet.

עולם התיירות מודל 2021 הולך להיראות מעט שונה ממה שהכרנו עד לפני שפרץ לחיינו נגיף אלמוני בשם COVID 19, שמוכר יותר לכולנו בשם נגיף הקורונה. תיירות היא מנוע צמיחה כמעט עבור כל מדינה, בטח ובטח למדינה כמו תאילנד שהנופים המדהימים שלה מושכים אליה עשרות מיליוני תיירים בכל שנה, כרבע מיליון מהם ישראלים. לכן, עצירת עולם התיירות כמעט לגמרי למשך חודשים רבים איימה למוטט כלכלות שלמות, והחזרה לשגרה לאחר שהעולם למד להתמודד עם הנגיף היא בלתי נמנעת וכבר נראית באופק, במתווה כזה או אחר.

תאילנד, כמדינה שמבססת חלק נכבד מהכלכלה שלה על תיירות, היתה מהראשונות לנסות ולגבש מתווה שבאמצעותו יוכלו התיירים לשוב וליהנות מהחופים המדהימים שלה ומכל מה שיש למדינה להציע. במדינה עושים כל שביכולתם כדי להשיג מספיק חיסונים לכל עובדי תחום התיירות, כדי להפוך לפחות את התחום הזה לבטוח יחסית ולהתחיל להחזיר את התיירים למדינה, בשלב ראשון תחת הגבלות מסוימות.

בנוסף, התאילנדים התרשמו ממבצע החיסונים שנערך בישראל, ומכירים בחיסון שניתן בארץ, כך שלישראלים יש יתרון על פני תיירים ממקומות אחרים בעולם בכל הקשור בכניסה ושהיה בתאילנד.

ממשלת תאילנד גיבשה מתווה שיאפשר חזרה הדרגתית של התיירים לתאילנד, החל מאפריל 2021. ככל שהנתונים יהיו מעודדים, יתאפשר זרם מוגבר של תיירים, לאזורים שונים במדינה ועם פחות הגבלות עליהם.

אבל, בואו נתחיל בהתחלה, איך זה הולך להיראות ומה אנחנו צריכים לדעת לקראת חזרת התיירות לממלכת סיאם.

covid 19 thailand

חופשה בתאילנד – כך זה הולך להיראות

בתאילנד החליטו לאפשר כאמור למחוסנים להגיע יחסית בחופשיות למדינה, והחליטו לפתוח את תחום התיירות בשלוש פעימות – פוקט תחילה, ולאחריה כל המדינה:

פעימה ראשונה: החל מה-1.4.2021 תאפשר תאילנד לתיירים מחוסנים (בלבד) להגיע לפוקט, אולם בשבוע הראשון הם יצטרכו לשהות בבידוד במלון. בתום השבוע ולאחר בדיקת קורונה שתניב תוצאה שלילית (תתבצע עם ההגעה למלון) אפשר יהיה לטייל בפוקט באופן חופשי.

פעימה שניה: החל מה-1.7.2021 תיירים מחוסנים יוכלו להגיע לפוקט עם ילדים עד גיל 18 (גם לא מחוסנים), ולטייל חופשי ברחבי האי ללא בידוד. לאחר שבוע ובדיקת קורונה עם תוצאה שלילית (תתבצע עם ההגעה למלון) הם יוכלו לטייל בחופשיות בחמישה אזורים נוספים בתאילנד: קאו לק, קוסמוי, קראבי, צ'אנג מאי ופטאיה. 

פעימה שלישית: החל מה-1.10.2021 תיירים מחוסנים יוכלו להגיע לכל יעד בתאילנד, לשהות שבוע בבידוד במלון ולאחר קבלת תוצאת בדיקה שלילית (תתבצע עם ההגעה למלון) הם יהיו רשאים לטייל בחופשיות בתאילנד ללא הגבלות.  

מה נדרש כדי להיכנס לתאילנד במסגרת המתווה הזה?

בכל הנוגע לאשרות הכניסה לתאילנד, זה יעבוד בדיוק כמו שאתם מכירים. כניסה עד 30 יום אינה דורשת הכנה מוקדם והנפקה של ויזה מראש, ואת היתר השהיה תקבלו בכניסה לתאילנד. אם אתם מתכוונים להישאר בתאילנד יותר מ-30 יום, תצטרכו להנפיק ויזה ייחודית שתקפה לעד 60 יום (STV – Special Tourist Visa) בשגרירות תאילנד בישראל.

לכל הפרטים על הנפקת ויזה לתאילנד >> לחצו כאן

כמו כן, הכניסה למדינה למי שאינו אזרח תאילנד כרוכה ברישום מוקדם, שיאפשר לרשויות בתאילנד לאמת את זהותכם בהגיעכם למדינה. ניתן לבצע רישום מוקדם כאן.

כאמור, הכניסה תותר למחוסנים בלבד (לא מחלימים), וכל תייר יצטרך להציג תעודה המעידה על חיסון ("תו ירוק") ובנוסף תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מ-72 השעות האחרונות. בהגיעכם למלון תעברו בדיקה נוספת.

כמו כן, תידרשו להוריד את אפליקציית ThailandPlus ובה יהיה קוד QR שייסרק על ידי נציגי ביקורת הגבולות בכניסה לתאילנד. חשוב לציין שאפליקציה זו צריכה להישאר על הטלפון שלכם במשך כל השהיה בתאילנד, והיא משמשת גם למעקב אחרי תנועותיכם במדינה (כדי לוודא שאינכם מפרים בידוד או עוזבים את פוקט, אם עדיין לא מותר לעשות זאת).

חובה על כל תייר לערוך ביטוח נסיעות המכסה גם אשפוז במקרה של הידבקות בקורונה, עד לסך של 100,000 דולר.

חשוב לציין שאלה הן ההנחיות מצידה של ממשלת תאילנד, וכמובן שבנוסף אליהן תידרשו לעמוד בהנחיות של משרדי הבריאות והפנים בישראל לגבי יציאה מישראל וכניסה אליה, כפי שיהיו מעודכנות ביום הטיסה שלכם (רישום מראש, חובת דיווח, חיסון, בדיקת קורונה שלילית וכו'). חשוב מאוד להתעדכן בהנחיות אלה טרם יציאתכם מישראל.

יציאה לחופשה בתאילנד – שלב אחר שלב

שלב ראשון – רישום COE

 1. נרשמים כמי שמבקשים להגיע לתאילנד בכתובת הזו
 2. ממלאים את המידע המבוקש, ולא שוכחים לצרף קובץ עם תמונת הדרכון שלכם (קבצי JPEG או PDF בלבד).
 3. לאחר ההרשמה יישלח אליכם קוד אישור בן שש ספרות. שמרו אותו. האישור עצמו (בהנחה וניתן) מתקבל תוך שלושה ימים, ואתם זקוקים לקוד הזה עבור התהליך.
 4. חובה להשלים את תהליך ההרשמה! במהלך התהליך אי אפשר יהיה להירשם מחדש, במקרה של ביטול טיסה או כל עניין אחר. אם בכל זאת אתם זקוקים לשינוי, עליכם לפנות לנציגים  בבקשה לביטול נעילה של ה-COE.

שלב שני – טיסה

 1. מרגע קבלת האישור, עליכם לרכוש כרטיס טיסה תוך 15 יום, אחרת האישור מאבד את תוקפו.
 2. חובה לרכוש כרטיס הלוך ושוב, לא ניתן להיכנס לתאילנד עם כרטיס לכיוון אחד.
 3. לפרטים על טיסות לתאילנד לחצו כאן

שלב שלישי – מציאת מלון לבידוד (למי שנדרש)

מי שמחוסן ומגיע ממדינה שבה רמת התחלואה נמוכה (שלקטגוריה זו נופלים, יש להניח, רוב הישראלים) אינו נדרש לשלב זה!

 1. במידה ואינכם מחוסנים או שאינכם מגיעים מישראל, עליכם יהיה לסגור מלון מרשימת מלונות הבידוד בפוקט (בשלב זה רק פוקט פתוחה לתיירים), ל-14 יום.
 2. לאחר מכן יש להזין את המסמך המאשר את ההזמנה למערכת הכניסה למדינה (מערכת ה-CEO – אותו אתר שבו נרשמתם). זאת יש לעשות תוך 15 יום מקבלת האישור מהמלון.
 3. לרשימת המלונות בהם ניתן לשהות בבידוד בפוקט לחצו כאן.

שלב רביעי – ביטוח נסיעות

 1. כל נכנס למדינה חייב לערוך ביטוח נסיעות המכסה גם אשפוז במקרה של הידבקות בקורונה, עד לסך של 100,000 דולר.
 2. את האישור על עריכת הביטוח עליכם להזין שוב למערכת ה-CEO, גם כן תוך 15 יום מרגע קבלת האישור לכניסה למדינה.
 3. ניתן לרכוש ביטוח באופן עצמאי ולהזין את המסמכים למערכת COE כאמור, או לרכוש ביטוח דרך המערכת עצמה, שתדווח אוטומטית לרשויות בתאילנד על היותכם מבוטחים.

שלב חמישי – כניסה לתאילנד 

 1. הכניסה לתאילנד תתאפשר רק לאחר הורדת אפליקציית  ThailandPlus (מומלץ לעשות זאת מראש) לצורך סריקת קוד QR בעת הכניסה למדינה.
 2. אפליקציה זו משמשת גם למעקב אחר תנועותיכם ברחבי תאילנד, על מנת לוודא שאתם מקפידים על הכללים, ולכן עליה להישאר מותקנת על הטלפון שלכם במשך כל השהיה בתאילנד.
 3. להורדת האפליקציה לחצו כאן.

עוד מידע חשוב בנוגע לאישור שאתם צריכים שיהיו בידכם:

 1. האישור על החיסון חייב לכלול: שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, לאום ומספר דרכון
 2. המידע על החיסון עצמו חייב להכיל: מספר החיסונים שהתקבל, תאריך החיסון (החיסון האחרון חייב להיות לא פחות מ-14 יום לפני מועד הנסיעה)
 3. לא ניתן להמשיך בתהליך או להיכנס למדינה אם שלטונות תאילנד לא מכירים בחיסון (האישור הזה מתקבל בשלב הראשון כאמור). למחוסנים מישראל לא צפויה בעיה של אישורי כניסה.

מלונות לבידוד בפוקט

המלונות שבהם אפשר יהיה לשהות בבידוד הם לא מתקני כליאה חלילה, אלא מלונות שנמצאים בהסדר עם המדינה וקיבלו אישור לארח תיירים מבודדים. במקרים רבים מדובר במלונות יוקרה של ממש שהכינו "חבילות למבודדים", כך שהשבוע הזה יוכל לעבור עליכם בנוחות יחסית. למעשה, בפוקט ניתן יהיה לשהות בבידוד של שבוע בהרבה מאוד מלונות, בכל הרמות.

כמובן שהשהייה היא על חשבונכם, אם כי במלונות רבים הכינו "חבילת בידוד" לנוסעים שעשויה לחסוך לכם קצת כסף בזמן שאתם ממתינים לזמן שיעבור. 

כמה מהמלונות המומלצים לבידוד בפוקט:

⭐⭐⭐⭐⭐
ריזורט במרחק 100 מטר מהחוף שמציע ספא מפנק, 2 בריכות וחדרים מעוצבים ויפים
⭐⭐⭐
מלון 3 כוכבים מצוין למי שמעוניין באירוח רגוע, לא רחוק מהחלק התוסס של פטונג ביץ'.

ומה עם טיסות לתאילנד?

נכון לאפריל 2021 הטיסות הישירות מישראל לתאילנד עדיין לא חזרו לפעול, ולכן האפשרות להגיע לתאילנד כרוכה בקונקשן בין טיסות, עם עצירת ביניים בדובאי או באירופה. ניתן לטוס עם חברות כמו אמירייטס, סוויס, לופטהנזה ואוסטריאן איירליינס.  ההערכות בתחום התעופה הן שלקראת חודש יולי, כאשר תירדם התעוררות ביציאת ישראלים לכיוון תאילנד, ישובו גם הטיסות הישירות למדינה.

לכל הפרטים על טיסות לתאילנד >> לחצו כאן

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ