5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיול ג'יפים בצ'אנג מאי

עם היופי והקסם שהיא מביאה, צ'אנג מאי מהווה אלטרנטיבה מושלמת לבירת תאילנד, בנגקוק. במקום לטייל בין סמטאות צפופות ועמוסות, נהנים המבקרים בצ'אנג מאי ממרכז עיר ציורי ונעים ומניווט קל ונוח רגלית. מזג האוויר בצ'אנג מאי נוח ונעים לרוב והאוויר נקי, ובוודאי בהשוואה לאזורים אחרים במדינה. אפשר "להסתובב" בעיר רכובים על אופניים או על קטנוע ומומלץ גם לשלב טיול באתרים הסמוכים לעיר, באזורים הכפריים יותר, היכן שנמצאים יערות הגשם העבותים, שופעי המפלים. אל צ'אנג מאי אפשר להגיע בטיסת פנים ישירה ונוחה מאד מבנגקוק, טיסה הנוחתת בשדה התעופה של העיר שזכה לדירוג גבוה לאור המתקנים הטובים שבו. 

להכיר את האזור בצורה קצת אחרת

אחת הדרכים הטובות ביותר לחקור את האזור הסובב את צ'אנג מאי היא באמצעות טיולי ג'יפים, המוצעים על ידי חברות טיולים רבות. טיולים אלה מאפשרים לבוחרים בהם התניידות קלה הרבה יותר וגישה למקומות המפורסמים של האזור, לרבות המקדשים העתיקים, ההרים הגבוהים, השווקים המקומיים הססגוניים וכמובן הטבע המרהיב וכן ללמוד רבות על המסורת והתרבות המקומית. 

טיולים אלה מתאימים למטיילים סקרניים, להרפתקנים וגם לאלה שיותר מחפשים את הנוחות. הם אינם דורשים יכולות פיזיות גבוהות מדי ואף מתאימים למשפחות עם ילדים. מדובר בטיולים של שלושה ימים בדרך כלל, הכוללים לינה, ארוחות וכמובן הדרכה של מדריכים מקצועיים ומנוסים, המכירים היטב את האזור ואת מאפייניו השונים.

היום הראשון לטיול – יוצאים לדרך

טיולי הג'יפים מתחילים לרוב בשעות המוקדמות של היום וסביר שכבר בשעה 08:30 תמצאו את עצמכם ישובים בתוך ג'יפ עם עוד קבוצת אנשים שאולי אינכם מכירים. הסיבה לכך נעוצה בנסיעה הארוכה לתחנה הראשונה של הטיול, נסיעה של שלוש שעות, שמצריכה היערכות נכונה. נקודה זו היא המקדש המיוחד Wat Phra That Doi Suthep, שנמצא בראש ההרים הגבוהים באזור, בחלק הצפוני ביותר של תאילנד, צופה על צ'אנג מאי היפה ורכס ההרים הצמוד לה. המקדש מציג לראווה את היופי ואת היצירתיות של הארכיטקטורה המקומית, מה שהופך את הביקור בו לחוויה בלתי רגילה. אפשר להגיע אל המקדש בטיפוס לא פשוט של 306 מעלות, או לנסוע במעלית מסוגננת כדי לחסוך את המאמץ. 

לאחר הביקור במקדש ממשיכים אל מפלי Mok Fa, בהם ניתן לטבול. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהטבילה, כמו גם הביקור במקום עצמו, לא תמיד אפשריים ותלויים בתנאי מזג האוויר. הנופים המרהיבים של האזורים, הטבע והמפלים המקסימים הם כמו מראה שבתוך גלויה ומומלץ מאד לתעד אותם במצלמה או בטלפון ולו כדי להיזכר ביופי הזה בעתיד ובטיול עמוס הזיכרונות והמראות הנהדרים. ובהנחה ואכן מזג אוויר אפשר זאת, לאחר הטבילה במימיהם הצוננים של המפלים, ממשיכים הלאה. הפעם – הפסקת צהריים במסעדה מקומית קרובה והזדמנות טובה להכיר את המטבח התאי המצוין. משם, לפני שממשיכים אל מחוז פאי (Pai) עוברים דרך גשר הזיכרון, שמעל נהר פאי, שהוא לכשעצמו אטרקציה תיירותית בולטת מאד באזור. הגשר עשוי ברזל והוא נבנה בשנת 1942 על ידי היפנים כדי להעביר בקלות רבה יותר כלי נשק ואלמנטים שונים הישר לבורמה בתקופת מלחמת העולם השנייה. הגדר נמצא בדיוק בק"מ ה-88 על הכביש המהיר 1095 בדרך מ – Mae Malai לפאי. 

אל פאי, התחנה האחרונה של היום הראשון, מגיעים בשעות אחר הצהריים או בשעות הערב. עוצרים באחד מאתרי הנופש או בתי המלון שבהם לנים, מתארגנים ונחים מעט ויוצאים לשוק הלילה המקומי, שנפתח בסביבות השעה 18 לפנות ערב וכולל מגוון של דוכנים, המציעים למכירה מזכרות, עבודות מלאכה שונות וכמובן מטעמים מקומיים. לאחר השיטוט – זה הזמן לסיים את הערב, ללכת לישון ולאגור כוחות לקראת היום הבא. 

טיול ג'יפים בצ'אנג מאי
טיול ג'יפים בצ'אנג מאי

היום השני לטיול – מתחילים באנרגיות טובות

התחנה הראשונה של היום השני היא כפר שבט הליסו (Lisu). אנשי הליסו נחשבים לצאצאי טיבט והם התיישבו באזור זה לפני למעלה מ-80 שנה. כיום מתגוררים בכפר כמה מאות בני ליסו ובעת ביקורם אפשר ללמוד רבות על התרבות ועל המסורת שלהם. לאחר הביקור בכפר ממשיכים אל היעד הבא, מערת Tham Lot. אורכה של המערה הענקית הזו הוא 1,666 מטרים ובה גם זורם נהר נאם לאנג. המערה מרווחת מאד ואפשר לנוע בה בחופשיות תוך כדי צפייה בנטיפים המרהיבים שבה. מלבד מספרם הרב של העטלפים במערה, אפשר למצוא בה גם ארונות קבורה העשויים עץ טיק. ארונות אלה נוצרו לפני אלפי שנה על ידי אנשי הלואה, שהתגוררו באזור.

לאחר הביקור במערה ממשיכים לארוחת הצהריים, ואחריה – שייט רגוע בסירה עד כפר ארוכות הצוואר המפורסם. זהו אחד הכפרים היפים ביותר בצפון תאילנד, שם ניתן לפגוש מקרב את השבטים עצמם. את היום המיוחד הזה מסיימים בביקור בשני מקדשים מוכרים מאד באזור Mea Hong Son, שנבנו במאה ה-19 בהשראת הבורמזנים, מה שהופך אותם לשונים ממקדשים אחרים בתאילנד. לאחר הביקור במקדשים ממשיכים לעיירה הצמודה, שבה גם לנים.

יום שלישי ואחרון – מסכמים מסע חוויתי ונעים

היום השלישי של טיול הג'יפים הגיע וזהו גם היום האחרון של המסע. היום הזה מתחיל בביקור בהר הגבוה ביותר במחוז – Doi Inthanon, שגובהו 2,565 מטרים. פסגת ההר היא נקודת משיכה לתיירים רבים מכל העולם וגם למקומיים, שמגיעים אליה כדי ליהנות מתצפית מרהיבה ונופים מקסימים. משם ממשיכים אל הכפר המקומי ואל המפלים שנמצאים בסמוך אליו ומיד לאחר מכן לארוחת צהריים ולהפסקה קצרה לפני שחוזרים "הביתה", אל צ'אנג מאי היפה.

Chiang Mai Jeep Tours

חשוב לדעת

המסלול מעלה הוא רק אפשרות אחת של טיול מיני רבות. מסלול הטיול עצמו נקבע בהתאם לחברה המציעה אותו והוא משתנה בין אחת לשנייה. מומלץ מאד לבדוק היטב את המסלול המוצע, את העצירות בדרך וגם את האטרקציות הנכללות במסע. ייתכן ומסלול של חברה מסוימת יתאים לכם יותר, בעוד שאחר פחות. יחד עם זאת, ישנן גם נקודות עצירה שמשותפות לכל המסלולים, כך שבפועל לא מדובר בהבדלים משמעותיים מידי.

כדאי גם לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר, את העונה בשנה שבה יוצאים לחופשה ואת המועד שבו בוחרים להצטרף לטיול הג'יפים הנ"ל. תנאי מזג האוויר הם פרמטר בולט מאד שנלקח בחשבון ומשפיע רבות על המסלול ועל העצירות השונות. 

באשר לעלויות – גם כאן יש הבדלים במחיר, שכן כל חברת טיולים קובעת לעצמה מחירים אחרים. העלות בממוצע עומדת על 6,000-5,000 באט לאדם, כאשר העלות לילד נמוכה יותר. הטיולים הם במסגרת "הכל כלול", והם כוללים הן את הסיורים עצמם, הכניסה לאתרים, ההדרכה, הארוחות וגם מקומות הלינה. ניתן לשדרג את מקומות הלינה וישנם גם טיולים ג'יפים של 4 או 5 ימים, טיולים המשלבים עצירה ביעדים נוספים, טיולים שעלותם גבוהה יותר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ