ביטוח נסיעות לתאילנד

טיול לתאילנד דורש התארגנות והשקעת זמן רב בחיפוש אחר בית המלון עם המיקום והעלות המשתלים ביותר, ממשיך בחיפוש אחר הטיסה הזולה ביותר, עריכת רשימה של מסעדות ומרכזי קניות משתלמים וכמובן היעדים שחייבים לראות והאטרקציות שחייבים לעשות. משום מה הדבר היחיד שלא משקיעים לגביו את אותם זמן ורצינות הוא ביטוח נסיעות. למרבית המטיילים לא משנה באיזה ביטוח נסיעות הם בוחרים ומה הוא יכלול. חלקם אף בוחרים את ההצעה הראשונה שמופיעה לנגד עיניהם ולא עורכים השוואות או בודקים מה כוללות פוליסות ביטוח הנסיעה לתאילנד.

כאשר אתם מתכננים לטוס לתאילנד, הדבר הראשון שחשוב שתדאגו לו הוא ביטוח נסיעות, ובמיוחד בגלל אופייה המיוחד של המדינה אשר משלבת מגוון אטרקציות תיירותיות, מכל הסוגים ובדרגות קושי ואתגר שונות. כל זאת כדי שתוכלו לנפוש וליהנות בראש שקט ולדעת שיש לכם כיסוי ביטוחי מלא לכל צרה שלא תגיע. 

המעוניינים לטייל בתאילנד צריכים לקחת בחשבון שמדובר במדינה במזרח הרחוק אשר שונה מבחינת האקלים, האוכל ותנאי המחייה ממה שהם מורגלים במדינה ממנה הם באים. הם עלולים להיחשף ולחוות תופעות פיזיולוגיות, אשר לגביהן יידרשו התערבות וטיפול רפואי ומכאן החשיבות בפוליסת ביטוח מקיפה, שתכסה את ההוצאות הרפואיות אם יהיה צורך בכך. בנוסף, טיול בתאילנד לרוב משלב בתוכו טרקים רגליים ומסלולים אתגריים הכוללים, לא אחת, פעילויות אקסטרים והחשיפה אליהם עלולה במצבי קיצון להוביל לפגיעות משמעותיות ובמקרים קיצוניים – סכנה של ממש.  

השוואת מחירים

עריכת השוואה בין חברות ביטוח המציעות פוליסות ביטוח נסיעות לתאילנד היא הכרחית ועליה להיעשות בצורה יסודית. ערכתם השוואה בין מגוון בתי מלון באיים השונים בתאילנד, בדקתם מחירי טיסה בחברות התעופה המוציאות טיסות לתאילנד ואף בדקתם איזה מקום להמרת מטבע נותן את המחיר הטוב ביותר? אין סיבה לא לערוך השוואה בכל הנוגע לביטוח הנסיעה לתאילנד. כל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח שונה ויש לבדוק ולבחון לעומק איזו פוליסה היא המתאימה לכם, תוך התייחסות לאופי ומיקום הטיול אותו אתם מתעדים לעשות בתאילנד (האם הטיול ישלב ספורט אתגרי ואקסטרים אשר מאוד מזוהה עם המדינה, האם הטיול יתרכז באי אחד בתאילנד או יכלול מעבר בין כמה איים וטרקים אזוריים אשר יעלו את מחיר הביטוח לצורך כיסוי מלא יותר ועוד). חשוב להבין שכמו בכל ענף, גם בין חברות הביטוח ישנה תחרות רבה במטרה להשיג כמה שיותר לקוחות שירכשו פוליסות ביטוח ויש לנצל זאת על מנת להשיג את ההצעה המשתלמת ביותר, שתכלול מקסימום כיסוי ביטוחי ובמינימום עלות.

ביטוח נסיעות לתאילנד
ביטוח נסיעות לתאילנד

כיסויים חשובים בפוליסת הביטוח

בכדי לבדוק איזו פוליסת ביטוח נסיעות לתאילנד תהיה בעלת התאמה מלאה לצרכים שלכם, עליכם לקחת בחשבון את תנאי המחייה בה המאפיינים מדינת עולם שלישית, תנאים תברואתיים לקויים העלולים לגרום למחלות, חשיפה לזיהומים באיים השונים וכדומה. חשוב לציין כי תאילנד היא מדינה טרופית עם אחוזי לחות גבוהים מהרגיל אשר מהווים חממה ליתושים ומזיקים למיניהם ולכן כדאי למשל לדאוג שבפוליסת הביטוח, יהיה כיסוי לטיפול רפואי הולם בבית החולים או בכל מרכז טיפולי במדינה במידה ונעקצתם או נפגעתם במהלך הטיול. בנוסף, בתאילנד חשופים לזיהומים ומחלות רבות שלרוב ניתן חיסון כנגדם טרם הנסיעה, אך עדיין ישנו סיכוי להידבק בשאר מחלות שאינן שכיחות בארץ, מה שמצריך שימת דגש לכך בפוליסת הביטוח. 

חשוב לוודא שרכשתם פוליסת ביטוח מקיפה אשר תיתן כיסוי מלא להוצאות אשפוז וניתוחים, פינוי באמצעות מסוק, הטסה רפואית להמשך טיפול, חילוץ והצלה ועוד מגוון כיסויים אשר נראים לכם כלא חשובים והכרחיים אך מומלץ לקחת אותם בחשבון ולהימנע במקרה חירום מהוצאות ועלויות, אשר יכולות להסתכם במאות אלפי שקלים. 

הרחבות חשובות

תאילנד היא מדינה אשר משלבת מגוון רחב של אטרקציות ואפשרויות טיול, היא משלבת טיול מנוחה על שפת הים לצד טרקים מדהימים ואתגריים יחד עם פעילויות אקסטרים משוגעות, בעלות סיכון לפגיעה גופנית. ולכן, פוליסת ביטוח בסיסית עלולה שלא להיות תקפה לטיול לתאילנד ותצטרכו להרחיב ולהתאים אותה לאופי הטיול. בנוסף, חשוב שפוליסת הביטוח תכלול כיסויים הולמים לרכוש וציוד אישי כגון: מחשב נייד, מצלמה, טלפון נייד, תכשיטים ומזוודות אשר עלולים להיאבד במהלך הטיול. בנוסף, כדאי לשים לב בתנאי הפוליסה שאכן יש כיסוי במקרה של ביטול או קיצור של הנסיעה מסיבות פתאומיות. 

עלות ביטוח נסיעות לתאילנד

מבחינת עלויות ביטוח נסיעות לתאילנד, הן משתנות בהתאם לחברות הביטוח ובהתאם למשתנים  ולהרחבות שמעוניינים להכניס לפוליסה. טווח עלויות ביטוח בסיסי ליום בתאילנד נע בין 7 ל-10 ש"ח אצל רוב חברות הביטוח וכל חריגה מטווח המחירים הנ"ל דורשת בדיקה מעמיקה של הפוליסה ויצירת השוואה מול פוליסות של חברות ביטוח אחרות. כל הרחבה בפוליסת הביטוח תוביל לעלויות גבוהות יותר, כלומר ביטוח טיול לאירופה שונה מביטוח נסיעות של טיול עם פעילויות אקסטרים הכוללת צלילה, טיפוס הרים וטרקים כפי שקורה בתאילנד. בנוסף, מצב רפואי, אטרקציות מתוכננות, גיל הנוסע, משך תקופת הטיול ומיקום היעד ישפיעו גם כן על עלות פוליסת הביטוח ומכאן החשיבות בעריכת השוואה בין חברות הביטוח כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. 

travel insurance thailand

טיפים לרכישת ביטוח נסיעות לתאילנד

תמיד חשוב ומומלץ לקרוא את הפוליסה מתחילתה ועד סופה כולל האותיות הקטנות שלדעת רבים אינן חשובות, אך בבוא העת עלולות להתברר כקריטיות ובעלות ערך רב. כמו כן, בדקו לגבי כל כיסוי מה הוא כולל ומה הסכום המרבי להוצאות רפואיות שהוא מאפשר. כדאי אף לערוך מחקר קטן בנוגע לעלויות רפואיות ממוצעות בתאילנד, כך למשל בשונה מארה"ב, עלויות אשפוז בתאילנד נמוכות יותר, לכן כדי לראות האם הביטוח מכסה אותם. בנוסף, בפוליסות הביטוח ישנם מקרים חריגים שלגביהם לא יהיה כיסוי ביטוחי ויש לשים לב לכך ולקרוא את כל הסעיפים הקשורים לעניין. 

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר וכדאי מאד שלא להקל בכך ראש. גם אם הדבר מצריך הוצאה כספית נוספת, מומלץ לרכוש אותו ולו כדי לנסוע לתאילנד בראש שקט ולדעת שיש מענה במידת הצורך. 

אז מה היה לנו עד עכשיו?