5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

אטרקציות בצ'אנג מאי

העיר צ'אנג מאי היא עיר גדולה מאד בתאילנד, השנייה בגודלה אחרי הבירה – בנגקוק. היא נמצאת בחלקה הצפוני של המדינה ומהווה, למעשה, שער הכניסה הראשי לחלק זה. המעוניינים לחוות וללמוד מקרוב על התרבות המקומית, יגלו בצ'אנג מאי את כל מה שצריך כדי לעשות זאת, וכל זה לצד אטרקציות ונקודות עניין מיוחדות שבהחלט מצדיקות את הביקור הן בעיר עצמה והן בסביבתה הקרובה.

Wat Phra That Doi Kham Chiang Mai
מקדש Wat Phra That Doi Suthep

המקדשים של צ'אנג מאי

יש בצ'אנג מאי למעלה מ-300 מקדשים הפזורים בשטחים שונים בה: ברחבי העיר עצמה ובסביבה הכפרית שלה, מה שהופך אותה, במובן מסוים, לבירת המקדשים של תאילנד. מרבית המקדשים הללו מתוארכים למאות 13 עד ה-18 והם בסגנון ה"לאנה" (Lanna), בני המקום. סגנון זה מאופיין בגגות עץ מעוקלים ואלמנטים נוספים מרהיבים. יש מספר מקדשים שהביקור בהם בגדר חובה, כאלה המושכים אליהם המונים. הם עשויים אמנם להיות עמוסים וצפופים במבקרים, אך כדאי שלא לפספס ביקור לפחות בחלקם. זוהי הזדמנות מצוינת גם ללמוד רבות על התרבות עצמה ולפגוש את המקומיים. 

Wat Phra That Doi Suthep

המקדש הזה הוא חלק בלתי נפרד מצ'אנג מאי והוא בין המקדשים המוכרים של העיר. יש הטוענים שהביקור בו בגדר חובה, הן בשל המבנה שלו והן בזכות הנוף הנשקף ממנו. הוא צופה על העיר ומציע נופים יפהפיים מהפסגה שעליה הוא יושב. בשנת 1981 הפך המקדש יחד עם 161 הקילומטרים המרובעים של היער שבו הוא נמצא חלק מפארק לאומי, ה-24 במספר של תאילנד. כשנה לאחר מכן נוספו לשטח כולו 100 קמ"ר נוספים, מה שהופך את הפארק כולו לבעל שטח של 261 קמ"ר, שטח גדול מאד לכל הדעות. 

Wat Lok Molee

גם כאן מדובר במקדש עתיק מאד בצ'אנג מאי, הכולל גם גן מטופל מהמאה ה-14 ואולם תפילה מרשים מאד. הוא ממוקם מחוץ לעיר העתיקה ופחות מוכר, בהשוואה למקדשים אחרים בעיר עצמה. יש במתחם שלו גם מגוון של סטופות קטנות, העתקים של סטופות אחרות בתאילנד ובכניסה אליו מקבלים את פני האורחים שני פילי אבן מרשימים. יש במקדש גם תמונות בודהה, פסיפסים מיוחדים על קירות האולמות הראשיים ואפילו בית קפה קטן, המגיש משקאות קרים וחמים וגם חטיפים קלילים מכל מיני סוגים. 

Wat Phra Singh

זהו המקדש השני ברשימה מבחינת חשיבותו בצ'אנג מאי, אחרי וואט פרה דוי סוטפ. הוא כולל שלושה מבנים, כאשר האטרקציה העיקרית בו היא אולם המעוטר בציורי קיר מרהיבים, המשחזרים את חייהם של המקומיים לפני מאות שנים. מתחם המקדש עמוס במבקרים ומתפללים בכל ימות השנה, אך בייחוד בפסטיבל ראש השנה התאילנדי שחל באמצע אפריל. 

Wat Chedi Luang

מדובר באחד המקדשים היפים ביותר בצ'אנג מאי. עם פגודה מרהיבה ומכובדת, שנבנתה בין השנים 1385 ל-1402, בתקופת שלטונו של המלך סן מואנג מה, השליט השביעי בשושלת מנגריי, נחשב המקדש הזה לאתר שהביקור בו הוא בגדר חובה. הוא מאפיין את קו הרקיע של העיר והוא השריד הדתי הקדוש ביותר בתאילנד, מה שהיה בעבר ביתו של הבודהה מאמרלד. למרות שנפגע במהלך רעידת אדמה בשנת 1545 וגודלו הצטמצם לכמעט מחצית מגודלו המקורי, נחשב מקדש זה למבנה מפואר ומושקע מאד. בשנת 1992 הסתיימו עבודות השיקום סביבו, לרבות שיקום פסלי הפילים המקסימים המעטרים את בסיסו. אולם, בפועל, העבודה עליו מעולם לא הושלמה וסממנים לכך אפשר לראות במקום עד היום. 

Wat Suan Dok

מקדש זה נבנה בסוף המאה ה-14 והוא מכיל מספר מבנים בעלי חשיבות היסטורית בתאילנד. ביניהם ניתן למצוא את הפגודה העיקרית, גן שבו נמצא אפרם של שליטי צ'אנג מאי וכן מרחבה פתוחה. המקדש נמצא מחוץ לחומת העיר העתיקה, כקילומטר אחד מזרחית לסער סואן דוק. המקדש נבנה על ידי מלך צ'אנג מאי על מנת שישמש אותו כמקום לרוגע ולפסק זמן, כאשר במקור נועד לשרת את הנזירים. 

Wat Umong

מקדש מיוחד זה הוא היחיד שנמצא בתוך אזור מיוער והוא מורכב מחורבות ישנות, עוד מהמאה ה-13, אז הוא שימש למדיטציה ותפילה בעיקר. במתחם המקדש מסתובבים נזירים כדרך קבע, העסוקים לרוב בתפילה והמנהרות שבו משמשות לעיתים רחוקות למדיטציה עבור המבקרים במקום. ישנן מספר מובלעות עם פסלי בודהה ואם מסתכלים היטב על תקרות המנהרות שבמקדש אפשר לזהות רישומים עתיקים של פילים ומקדשים מהמאה ה-13 או ה-14. משמאל למנהרות המקדש נמצא אגם גדול ואי קטן, המחובר באמצעות גשר.
המקדש פתוח למבקרים מדי יום מהשעה 6:00 ועד 18:00. 

Wat Phan Tao

מדובר במקדש עץ יפהפה, סביבו גן מקושט ומושקע. משום מה הוא זוכה לפחות תשומת לב, בהשוואה לאחרים, אך הוא בהחלט מצדיק ביקור. בעיקר בשל העובדה שכל האחרים, המפורסמים, עשויים להיות עמוסים בתיירים בעונת השיא, בעוד הוא רגוע ונעים יותר. כאשר נכנסים אליו, מגלים את אולם התפילה הראשי שבו בצד ימין ומשמאל מסלול המוביל אל הסטופה, הממוקמת מאחור. אולם התפילה של המקדש עשוי עץ טיק כהה ובפנים ישנו פסל בודהה מוזהב.
המקדש פתוח מהשעה 7:00 ועד 17:00. 

Wat Phra That Doi Kham

המקדש המיוחד הזה, המכונה "מקדש הזהב" נמצא בראש גבעה, דרומית מערבית לצ'אנג מאי. הנופים שנשקפים מראשו של המקדש בהחלט מצדיקים את הביקור בו ואפשר לראות ממנו את העיר והן את ההרים שעוטפים אותה. במקדש הזה מבקרים לא מעט תאילנדים, שבאים לראות מקרוב את דמות הבודהה, שגובהו 17 מטרים. בודהה זה מעוטר בזהב ומכאן שמו של המקדש. יש 300 מדרגות, המובילות ישירות אל המקדש, מדרגות המעוטרות בנחש ארוך ומתפתל בכל צד. למי שלא רוצה לטפס את המדרגות הרבות, מוצע רכב שטח שייקח אותו ישירות למעלה ההר, אל המקדש וגם ידאג להורידו חזרה.
המקדש פתוח למבקרים מהשעה 6:00 ועד 18:00.

Wat Sri Suphan

זהו אחד המקדשים המתויירים בעיר, כזה המושך אליו הן מקומיים והן תיירים. מקדש וואט סרי סופאן ידוע גם כ"מקדש הכסף" בשל קישוטי הכסף, עבודת הים, המעטרים אותו. המקדש מכוסה כולו בכסף, הן קירותיו והן הגג שלו, המציגים גילופי כסף מפורטים של אגדות בודהיסטיות מוכרות. אפילו פסלי הבודהה שבו מעוסים בכסף, מה שהופך אותו ייחודי מאד בנוף המקדשים. במהלך השנים שופצו ותוקנו חלקים ממנו מכסף שנאסף על ידי המקומיים, כאשר רק בשנת 2008 הושלם הפרויקט. לנשים אסורה הכניסה לחלקו הפנימי של המקדש בשל כללים בודהיסטיים ישנים ועליהן להישאר בחוץ. מחוץ למקדש אפשר לראות אמנים מקומיים, המציעים את עבודות הכסף שלהם ובערבי שלישי, חמישי ושבת מתקיים במקדש מפגש עם נזירים מקומיים, העונים על שאלות של מתעניינים בנושא בודהיזים ואף מתקיימת מדיטציה קבוצתית. 

Wat Chiang Man

מקדש זה הוא המקדש העתיק ביותר בצ'אנג מאי, שבנייתו החלה עוד בשנת 1306, אם כי נוספו לו חלקים במאות מאוחרות יותר וזו הסיבה מדוע בעת הביקור בו רואים מספר סוגי אדריכלות שונים. יש במקדש שני אולמות למדיטציה, המעוטרים בזהב ובצבע אדום וכוללים תמונות של הבודהה. בתוך האולם הגדול מבניהם נמצאת תמונת הבודהה העתיקה ביותר בצ'אנג מאי, בודהה עומד עם קערת נדבות בידו.
המקום פתוח למבקרים מהשעה 8:00 ועד 17:00.

Chiang Mai Attractions

נקודות עניין מיוחדות בעיר ובסביבה

מלבד מקדשים עתיקים בני מאות שנים יש בצ'אנג מאי לא מעט מה לראות ולעשות. זו גם הסיבה מדוע מטיילים רבים בוחרים להקדיש לה מספר ימים ולעתים אף יותר, ולו כדי לנצל את כל מה שהיא מציעה. מומלץ מאד לשלב, בעת הביקור בעיר, עצירה בנקודות העניין הנוספות שיש בה ולבדוק מראש מהן שעות הפתיחה והסגירה.

ספארי הלילה של צ'אנג מאי (Chiang Mai Night Safari)

פארק ספארי הלילה של צ'אנג מאי מתוכנן בהתאם לספארי הלילה המוכר של סינגפור. מטרתו היא לספק למבקרים בו חוויה מרתקת במיוחד, הדומה לזו אותה חווים בספארי בשעות הלילה. לצד הסיור בשלושת אזורי בעלי החיים: הסוואנה, אזור הטורפים ושביל היגוארים, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של פעילויות שונות, כמו האכלת חיות בר ואפילו גורי נמר צעירים. המקום נמצא במרחק של 12 ק"מ מהעיר והוא פתוח בכל יום מהשעה 11 לפנות הצהריים ועד 23 בלילה. 

מקלט הפילים של צ'אנג מאי (Elephant Jungle Sanctuary)

המקום הזה הוא אחת האטרקציות הבולטות בעיר וגם אטרקציה בעלת חשיבות רבה מאד, בכל הקשור לשמירה על בעלי החיים. מקלט הפילים של צ'אנג מאי משמש כ"בית אבות" לפילים הענקיים העדינים, שעבדו בענפי כריתת העצים ובענף התיירות. במקום מתקיים מפגש בלתי אמצעי בין הפילים לבין המבקרים, ללא גימיקים מיותרים הפוגעים בפילים, ללא רכיבה או כל פעילות אחרת שמפריעה לאורח החיים שלהם. מדובר ב"אטרקציה תיירותית מוסרית ואחראית", הפועלת בשיתוף פעולה עם שבטים מקומיים. זהו בית ליותר משלושים פילים החיים להם את חייהם בשקט ובנינוחות. 

הפארק הלאומי Doi Inthanon

המקום המיוחד הזה נמצא בפסגה הגבוהה ביותר בתאילנד, בגובה של 2,565 מטרים מעל לפני הים, מה שאומר שבין החודשים אוקטובר עד פברואר הטמפרטורות בו צונחות בו אל מתחת לאפס. הפארק כולל שטח של 482 קמ"ר והוא אטרקציה תיירותית נפלאה, ובייחוד למי שרוצה לחוות את הטבע המקומי מקרוב. הוא מכוסה ביערות טרופיים שופעים, המנוקדים בנהרות אדירים ובמפלים מרשימים. הוא נחשב כפארק מוגן, המשמש כמקלט למגוון רחב מאד של בעלי חיים והוא גם המקום המושלם לצפות בו בציפורים. יש בו למעלה מ-300 מינים שונים של ציפורים והוא ביתן של ציפורים ממינים נדירים מאד. 

כפר האמנים Bo Sang

כפר האמנים המקסים הזה, שנמצא במרחק של 9 קילומטרים מזרחית לעיר העתיקה, מתמחה בייצור מטריות ונחשב לאחת האטרקציות הפופולריות שקרובות לצ'אנג מאי. אנשי הכפר ידועים בייצור מטריות מאיכות גבוהה, כמו גם ייצור עבודות יד מסוגים נוספים, הידועים הן בסביבה הקרובה והן ברחוקה. בכפר תוכלו למצוא מגוון עצום של מטריות תוצרת יד, מטריות קטנות, גדולות, יפות ומסוגננות. כולן עשויות מנייר מיוחד, המיוצר מקליפת עץ פרי מיוחד בשילוב עם כותנה. עיצוב המטריות התפתח לאורך השנים והוא מושפע מהנופים הכפריים של צ'אנג מאי ומדפוסים מופשטים. 

מוזיאון Lanna

המוזיאון המרתק הזה מציג את חייהם של אנשי לנה, תושבי צפון תאילנד. הוא מלמד רבות על מנהגיהם, על התרבות שלהם ועל המורשת ארוכת השנים שלהם. המוזיאון, שמכונה גם "מרכז מורשת לאנה" ממוקם במרכז העיר העתיקה והוא יושב בתוך בית המשפט העירוני הישן של צ'אנג מאי. בניין המוזיאון שופץ ונראה כעת כמבנה המעוצב בסגנון קולוניאלי.
המוזיאון פתוח למבקרים בימים שלישי עד ראשון, מהשעה 08:30 ועד 17:00. 

סוג אטרקציה

מקדש בודהיסטי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מקדש בודהיסטי עתיק, שליו ורגוע שמוקף ביער ובנוי מרשת של מנהרות. המקום מציע גם שיעורי מדיטציה

סוג אטרקציה

מקדש בודהיסטי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מקדש בודהיסטי עתיק בו קבורה אחת מעצמותיו של בודהה. ניתן לבקר באולם התפילה המרשים ובמאוזוליאום או להצטרך לשיעור מדיטציה

סוג אטרקציה

מקדש בודהיסטי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מקדש שמצופה כולו בעיטורי כסף, מה שמעניק לו מראה יוצא דופן מבפנים ומבחוץ. במקום מתקיימים גם שיעורי בודהיזם ומדיטציה

סוג אטרקציה

מקדש בודהיסטי

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מקדש הממוקם על ראש גבעה ושווה ביקור בזכות פסל בודהה היושב בגובה 17 מטר ונוף מעולה של האזור

סוג אטרקציה

מקדש בודהיסטי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מקדש בודהיסטי עתיק שהוא גם הראשון שנבנה בצ'אנג מאי ובו שני פסלי בודהה חשובים ומרשימים

סוג אטרקציה

פסטיבל פרחים

רמת מחיר

$

על האטרקציה

פסטיבל פרחים המתקיים מדי שנה בפברואר ומשלב תהלוכות, תחרויות, מיצגים ומסיבות. חגיגה צבעונית לכל המשפחה

סוג אטרקציה

פארק אומגות

רמת מחיר

$$$

על האטרקציה

סיורי אומגה מודרכים הנערכים בלב יער גשם, בכפר הסמוך לעיר צ'אנג מאי

סוג אטרקציה

כפר מסורתי

רמת מחיר

$

על האטרקציה

סיור בכפר מסורתי וביקור בשבט ארוכות הצוואר היושב בהרי צפון תאילנד

סוג אטרקציה

מקדש

רמת מחיר

$

על האטרקציה

המקדש הקדוש ביותר בצ'אנג מאי. בולט במיוחד בזכות גובהו העצום - כמעט 100 מטרים!

סוג אטרקציה

מקדש

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מתחם עם שלושה מבנים בהם תוכלו לטייל ולהתרשם מפסלי בודהה מצופים זהב, כתבי יד וציורי קיר

סוג אטרקציה

מקדש

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

נקודה שלא תרצו לפספס ולו רק משום הנוף עוצר הנשימה של העיר היפהפייה שנשקף ממנה בכל ביקור

סוג אטרקציה

פארק עירוני

רמת מחיר

$$$

על האטרקציה

הפארק הלאומי בצ'אנג מאי שבו אלפי מינים של בעלי כנף ומאות זני פרחים צבעוניים

סוג אטרקציה

כפר אמנים

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

בתי מלאכה, סדנאות, חנויות קסומות והמון המון מטריות צבעוניות מנייר – ביקור במקום שלא כדאי להחמיץ

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

אוספים ותערוכות המלמדים על המורשת המרתקת וארוכת השנים של המקומיים באזור צפון תאילנד

סוג אטרקציה

גן חיות

רמת מחיר

$

על האטרקציה

ספארי הלילה של צ'אנג מאי שמציע מפגש קרוב מאוד עם בעלי החיים

סוג אטרקציה

חוות בעלי חיים שיקומית

רמת מחיר

$$$

על האטרקציה

שילוב בין בילוי עם פילים לבין הטיפול בהם, שמתבצע חלק מהליך שיקומי שהם עוברים. חובה לאוהבי החיות

סוג אטרקציה

שוק

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

רחוב הליכה של יום ראשון ושוק הלילה של יום שבת – שום ביקור בצ'אנג מאי לא שלם בלי להגיע אליהם

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ