השכרת רכב בהואה הין

בעיר הנופש הואה הין (Hua Hin) מתגוררים למעלה מ-50,000 תושבים. מספר המבקרים בה בכל שנה גדול מאד והיא ידועה כאחת הערים הבולטות במדינה. היא נמצאת במרחק של כ-195 ק”מ מהבירה, בנגקוק, ומושכת אליה לא מעט מקומיים בעיקר לסופי השבוע. במקביל מגיעים אליה גם המוני תיירים שנהנים מכל השפע שהיא מציעה. 

יש בהואה הין, כיאה לעיר מתוירת כל כך, מגוון רחב של אמצעי תחבורה: אוטובוסים, מוניות וגם הסעות פרטיות. יחד עם זאת, ישנם כאלה המעדיפים דווקא אפשרות של השכרת רכב בהואה הין או השכרת אופנוע ולו כדי ליהנות מעצמאות מלאה מבלי להיות תלויים באמצעי תחבורה אחרים. התנועה על הכביש בתאילנד, וגם בהואה הין, עשויה להראות כאוטית. אל תיבהלו, הישארו רגועים והקפידו להישמע לכל הכללים. 

car rental in hua hin

חשוב לזכור

יש להצטייד בדרכון, רישיון נהיגה ישראלי וגם רישיון נהיגה בינלאומי, שאותו תדרשו להציג במידה שתעצרו על ידי המשטרה. בניגוד למרבית המקומות בעולם, הנהיגה בתאילנד היא בצד שמאל של הכביש. למגיעים מישראל, הדבר עשוי להיות אתגר של ממש, אם כי מתרגלים לכך די מהר. ככלל, הנתיב השמאלי ביותר מיועד לתנועה איטית יותר, הנתיב הימני למהירים יותר והאמצעי, כשיש, לכל אחד אחר. מגבלת המהירות בתוך הערים היא עד 60 קמ”ש ומחוצה לה בין 80 או 90 ל-120 קמ”ש. הדבר תלוי כמובן בדרך עצמה. בפועל, מעטים הם המקומיים המקפידים להישמע לכללים אלה, מה שמסביר את נוכחותה הרבה של המשטרה המקומית על הכביש. בכל הקשור לתמרורים ורמזורים, חלק מהתמרורים כתובים בשפה האנגלית וחלק בשפה המקומית. הסימנים על השלטים די דומים לאלה שמופיעים על התמרורים במקומות אחרים בעולם, מה שמקל מאד על ההסתגלות לכביש. יש לא מעט רוכבי אופנועים על הכביש וכך גם רוכבי אופניים. אלה, נוהגים “לזגזג” לא מעט על הכביש ולעבור בין המסלולים השונים במהירות. יש להיזהר מהם ובייחוד לאחר רדת החשיכה.  

סכנות שונות

בעת הנהיגה באחת הדרכים, אתם עשויים להבחין לעיתים במכונית שנעצרה ממש על הכביש ולא בצידי הדרך. הסיבות לכך יכולות להיות רבות. לעיתים תקלה ברכב, שהצריכה מהנהג עצירה מוחלטת ולעתים כוונות זדוניות כמו הרצון לשדוד את הנהגים. חשוב מאד להקפיד על נעילת הדלתות בזמן הנהיגה, בייחוד אם נוהגים בשעות הלילה. כמובן גם שמומלץ מאד שלא להכניס אף אחד לרכב כשעוצרים וכדאי גם לא להציע טרמפ לאלה שמחכים. הכביש הראשי של הואה הין הוא אחד מהכבישים המרכזיים של תאילנד וציון דרך חשוב מאד. אפשר למצוא בו נהגים פזיזים, הנוהגים מעל למהירות המותרת, תנועה איטית מאד בצד שמאל של הכביש, אוטובוסים ומיניוואנים שעוברים בין המסלולים ועוד ועוד. זה לא פשוט למי שלא רגיל, אך בהחלט מסתגלים לכך ככל שחולפים הימים. 

חניה בהואה הין

כמו בערים אחרות בתאילנד, ובאופן כללי – בדומה למקומות אחרים בעולם, מציאת חניה שמתאימה לרכב יכולה להיות משימה קלה ופשוטה או סיוט של ממש. האזורים המומלצים לחניה, אלה שתוכלו למצוא בהם בקלות מקומות פנויים, הם קניונים, מרכזי קניות, חנויות גדולות ועוד. החניה מותרת במקומות בהם המדרכה צבועה בשחור-לבן. לעומת זאת, אסורה כאשר היא צבועה באדום-לבן. כדאי מאד להימנע מלחנות את הרכב השכור במקומות מרוחקים ומבודדים (מחשש לגניבות) ויש להפעיל שיקול דעת כאשר לא רואים סימון כלשהו על המדרכה. 

התנהלות מול המשטרה המקומית

חשוב לזכור – אם לא עברתם על חוקי התנועה, אין סיבה שתחששו מהמשטרה התאילנדית, המקומית. אם עוצר אתכם שוטר, הקפידו על נימוס וענו על כל השאלות שתשאלו בצורה ברורה ואמינה. אם המשטרה קבעה כי עליכם לשלם קנס, עשו זאת. אמרו בנימוס שאינכם זקוקים לקבלה כדי לחסוך לעצמכם נסיעה לתחנת המשטרה הקרובה. לעיתים, בתקופת החגים או כאשר נערכים אירועים גדולים בעיר, ישנן חסימות כבישים. סביר מאד שיעצרו אתכם לבדיקת כלי רכב כשתרצו להיכנס איתו לעיר. אם חלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים צרו קשר עם הרשויות במהירות האפשרית. לאמבולנס התקשרו 1554, למשטרה 191 ולמשטרת התיירים חייגו 1155 בהתאם לצורך. יידעו את המשטרה באשר לכל הפרטים הרלוונטיים ועקבו אחר הוראותיה. עדכנו גם את חברת השכרת הרכבים שדרכה שכרתם את הרכב ותעדו את כל הנתונים לפני שאתם מעבירים אותם הלאה.  

כמה זה עולה לנו?

למחיר יש משמעות רבה מאד, כאשר בוחנים אפשרות של השכרת רכב בהואה הין. ישנן לא מעט סוכנויות רכבים המציעות את שירותיהן ואפשר גם לבצע את ההזמנה אונליין, דרך אחד האתרים. טווח המחירים הוא רחב מאד ומשתנה בין חברה לחברה. המחיר נקבע בהתאם לדגם המכונית, לעונה בשנה וגם למספר ימי ההשכרה. ככלל, ככל ששוכרים רכב לתקופה ארוכה, העלות לכל יום קטנה. השכרת רכב לתקופה קצרה תעלה לכם, לכל יום בודד, יותר מהשכרתו לתקופה ממושכת. כדאי מאד להשוות מחירים ולבחון את התנאים. לרוב, עלות השכרת רכב תעלה בין 1,200 ל-1,500 באט (רכב פרטי) לכל יום, בין 7,000 ל-10,000 לשבוע ובין 25,000 ל-35,000 באט לחודש שלם. לעיתים ישנם מבצעים אטרקטיביים והנחות בחודשים מסוימים. בשיא עונת התיירות המחירים עולים ואילו בתקופות הפחות מתוירות הם יורדים בשל הביקוש הנמוך יחסית.