5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

חגים ופסטיבלים בתאילנד

לוח השנה התאילנדי עמוס בפסטיבלים, חגים לאומיים ודתיים, זאת בנוסף ללא פחות משלושה מועדים של חגיגות שנה חדשה. התאילנדים הם רב תרבותיים ולכן יש תמיד תירוץ לחגוג. מטיילים רבים מתאימים את תאריכי החופשה שלהם לחגים והפסטיבלים התאילנדיים, והתאילנדים יותר משמחים לארח אותם. מדובר בחוויה כיפית, אותנטית וייחודית ששווה לבדוק בטיול. ריכזנו לכם כאן את כל מה שאתם צריכים לדעת על החגים והפסטיבלים הכי שווים בתאילנד, שלא כדאי לכם להחמיץ.

חגיגות השנה האזרחית החדשה

על-אף שאין רוב נוצרי באוכלוסייה בתאילנד, ערב השנה האזרחית החדשה בכל שנה הוא מסיבה אחת גדולה. החגיגות מתחילות ב-31 בדצמבר באירועים בכל רחבי המדינה, החל ממסיבות פרועות באיים בדרום ועד ספירה לאחור עם קהל המוני במרכז הסחר העולמי בבנגקוק, ממש כמו בטיימס סקוור בניו יורק! עם הרבה מוזיקה, תיירים שמחים מכל העולם, זיקוקי דינור, אוכל טוב, אלכוהול וריקודים עד אור הבוקר, תאילנד היא בהחלט מקום טוב לחגוג כמו שצריך את השנה הקלנדרית החדשה.

יום הילדים

מדי שנה, בשבת השנייה של חודש ינואר, מתקיימת בתאילנד חגיגה שכולה מוקדשת לקטנטנים. התרבות התאילנדית אוהבת ומכבדת מאוד את ילדיה ולכן הם מקבלים חג משלהם – Wan Dek בתאילנדית. ממש כמו בחג המולד, הילדים התאילנדיים מקבלים ממשפחותיהם מתנות ולאחר מכן כולם יוצאים יחד לבלות. ילדים זוכים באותו יום לנסיעות חינם בתחבורה ציבורית, בבתי הספר נערכות מסיבות ובסיסי הצבא נפתחים למבקרים.

חגיגות השנה החדשה הסינית

בתאילנד חיה אוכלוסייה סינית משמעותית ולכן לא פלא שהשנה החדשה שלהם נחגגת בתאילנד במלוא הוד וההדר. רובע הצ'יינה טאון בבנגקוק מתעטף בקישוטים סיניים מסורתיים והופך גדוש בהמון חוגגים. במקום נערכות הופעות פולקלור, ריקודי דרקונים, להטוטי אש ומבחר אוכל סיני משובח יוצא לדוכנים. המאורע נמשך שלושה ימים בתאריכים שמשתנים מדי שנה. ב-2024 החג יתחיל ב-9 בפברואר.

חגים ופסטיבלים בתאילנד
חגים ופסטיבלים בתאילנד

 Makha Bucha Day

אחד מני רבים מהחגים הבודהיסטיים שנחגגים בתאילנד. החג נערך בליל הירח המלא השלישי בכל שנה (ב-2024 ייערך ב-24 בפברואר) וכולו מוקדש לבודהה ולתורתו. בודהיסטים רבים בכל המדינה גודשים את המקדשים ומכבדים את הפסלים הגדולים במנחות. תוכלו לראות גם טקסי נרות שונים שנערכים ובעיקר לחוש את האווירה הרוחנית הקסומה.

Chakri Day

מדי שנה ב-6 באפריל נחגג חג לכבוד שושלת המלוכה התאילנדית. המלך ששולט בתאילנד כיום הוא ראמה ה-11. מדובר בחג לאומי, טקסים שונים נערכים ברחבי המדינה והתאילנדים כולם ביום חופש בבית.

Songkran

פסטיבל תאילנדי ידוע שנחגג באמצע חודש אפריל, ראש השנה התאילנדי. בכל רחבי המדינה המונים יוצאים לרחובות להילחם ב…מלחמות מים. תוכלו לחוש את האווירה השמחה במיוחד בבירה בנגקוק, שם לעיתים לא ניתן לצאת מהבית בלי להירטב. החגיגות הרטובות נמשכות עד כשבוע ימים ומומלץ להצטרף בכיף ולא לפחד להירטב, כי אין לכם באמת סיכוי להישאר יבשים.

Coronation Day

בתחילת מאי, מדי שנה, נחגג ברחבי תאילנד חג לאומי לכבוד ההכתרה של המלך הנוכחי, Vajiralongkorn. מדובר ביום חופש ציבורי, ככה שמבחינתכם מה שחשוב לדעת זה בעיקר שרוב החנויות ומרכזי הבילוי יהיו סגורים.

Royal Ploughing Ceremony

באמצע חודש מאי, ברחבה ייעודית בבנגקוק, נערך טקס ייחודי ומעט מוזר למראה. אורז יבש מפוזר לכל עבר במקום שנקרא Sanam Luang. מקורו של האורז הוא בשדות הארמון המלכותי של תאילנד, לכן תאילנדים רבים מאמינים שאם יצליחו לתפוס חלק ממנו, יזכו למזל טוב ותבואה עשירה. המחזה של המונים מנסים לתפוס גרגירי אורז באדמה הוא מיוחד ומשעשע, אולי תוכלו גם אתם לנסות את מזלכם.

יום האם

יום האם בתאילנד הוא חגיגה כפולה – לכבוד האימהות ולכבוד המלכה האם, Sirikit, שנחשבת לאם האומה התאילנדית. יום האם נחגג מדי שנה בתאריך ה-12 באוגוסט ונחשב לחג לאומי. תוכלו לראות המוני תאילנדיים נוהרים למקדשים ואם אתם בבנגקוק תראו בכל מקום דגלים ותמונות של המלכה האם. רחוב הקאווסאן מתקשט באורות כדי לחגוג את המאורע. מסעדות רבות מציעות תפריטים מיוחדים ואטרקציות תיירותיות וגם התחבורה הציבורית הם בחינם לאימהות.

הפסטיבל הצמחוני

למשך תשעה ימים בכל שנה, החל מהירח המלא התשיעי (חודש ספטמבר או אוקטובר), התאילנדים, ובעיקר הסינים, חוגגים את הפסטיבל הצמחוני – Tessagan Gin Jay בתאילנדית. במשך כל התקופה, המשתתפים צורכים מזון צמחוני בלבד, לובשים לבן ונמנעים מאלכוהול, הימורים ומין. זאת כדי לנקות את הגוף ואת הנפש. החג חביב על הצמחוניים ומשפיע גם על אוהבי הבשר, שכן מסעדות ודוכני מזון רבים הופכים צמחוניים. בנוסף, במקומות שונים מוקמים דוכני אוכל צמחוני ובריא. אם תבקרו במקדשים סיניים תוכלו לצפות במאמינים שרים ומנגנים ולחוש יותר באווירת החג. כך גם באזור הצ'יינה טאון בבנגקוק.

Loy Krathong

בכל שנה, בירח המלא ה-12 (בחודש נובמבר בדרך כלל), נחגג הפסטיבל הרומנטי והקסום ביותר בתאילנד. מהות החג היא להודות לרוחות הנהר על שפע הגשמים ואספקת המים, ובמובן העמוק יותר להשיט את ההרגלים השליליים והאירועים הרעים שקרו השנה הרחק מכאן. המוני תאילנדים בכל המדינה מכינים ומשיטים מעין מנחה מוזרה. תוכלו לצפות במחזה בכל מקווה מים שהוא, אפילו בבריכת המלון. בצ'אנג מאי יש את החגיגה המפורסמת ביותר של החג, הכוללת מחזה מרהיב במיוחד של שיגור פנסי אש לשמיים.

חגים ופסטיבלים בתאילנד לפי חודשים:

חג / פסטיבל תאריך
יום הילדים שבת שניה של חודש ינואר
השנה החדשה הסינית 9 בפברואר 2024 (משתנה מידי שנה)
Makha Bucha Day ליל הירח המלא השלישי בכל שנה (24 בפברואר ב-2024)
Chakri Day 6 באפריל
Songkran אפריל
Coronation Day מאי
יום האם 12 באוגוסט
Loy Krathong ליל הירח המלא ה-12 (27 בנובמבר ב-2023)
חגיגות השנה האזרחית החדשה 31 בדצמבר

 

festivals in Thailand

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ