פוקט בעת הקורונה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עדכונים שוטפים

29.3.2021
תאילנד מכריזה על פתיחה מחודשת, בתחילה עבור תיירים מחוסנים ומחלימים בלבד. המתווה המתגבש יכלול בתחילה קליטת תיירים לאי פוקט בלבד, לפיילוט של שלושה חודשים. אחריו ייפתחו אזורים נוספים. פרטים מלאים באתר ynet או באתר mako.  

האי פוקט הוא אחד היעדים המועדפים על הישראלים שנוסעים לתאילנד, ואחד היעדים הפופולריים בתאילנד באופן כללי. סקר בינלאומי שנערך במספר מדינות העלה כי תאילנד היא היעד המבוקש ביותר בקרב ישראלים, ובתוך תאילנד האי פוקט ממוקם במקום השני ברשימת היעדים המבוקשים, לאחר קוסמוי. בשנת 2019 נסעו לתאילנד כ-197 אלף ישראלים וישראליות, מתוכם כ-70% נוסעים חוזרים.

תאילנד בכלל היא מדינה שחלקים גדולים מהכלכלה שלה נשענים על תיירות ולכן היא עושה כל שבאפשרותה כדי לחדש את תנועת התיירים לשטחה, וזה כולל הכרה בחיסונים של מדינות אחרות, כולל ישראל, וגם תחילת מבצע חיסונים מקומי שבראשו עומדים תושבים המתגוררים באזורי התיירות וכמובן העובדים בתחום.

האי פוקט נבחר להיות פיילוט למבצע החזרת התיירים לתאילנד, והחל מה-1.4.2021 יורשו תיירים מחוסנים להיכנס לאי והם יצטרכו לשהות בבידוד למשך שבוע באחד מבתי המלון שבהסדר עם המדינה ונבחרו לאירוח מבודדים שמגיעים לאי. עם ההגעה למלון תתבצע בדיקת קורונה נוספת, ובהנחה והתוצאה שלילית לאחר שבוע ניתן יהיה לצאת מהמלון ולהסתובב באופן חופשי באי.

בשלב הבא, שאמור להתחיל ב-1.7.2021 (אם הכל יתנהל כשורה), לא יהיה צורך בבידוד עם ההגעה לפוקט וכן יצטרפו לפיילוט אזורים נוספים (קאו לק, קוסמוי, קראבי, צ’אנג מאי ופטאיה) שכדי להגיע אליהם יהיה צורך בבדיקת קורונה שלילית ובידוד של שבוע.

covid 19 phuket

מה קורה עם הקורונה בפוקט?

באופן כללי תאילנד לא נפגעה באופן קשה מהקורונה משום שברוב השנה האחרונה הוטל סגר הדוק מאוד על התושבים במדינה. ביחס למדינות אחרות המספרים של הנפגעים בתאילנד נמוכים מאוד (כ-29,000 מקרי הדבקה, כ-90 מקרי מוות), ולכן צפוי שגם החזרה לשגרה תהיה יחסית יעילה. משום שמדובר במדינה רוויית איים, ניתן לקטוע שרשראות הדבקה באופן יעיל יחסית, וכן לבודד אזורים “ירוקים” ולפתוח אותם לתיירות, בדיוק כמו שעושים בפוקט.

בשנה האחרונה נסגרו לא מעט נקודות עניין תיירותיות, מספר בתי מלון ומסעדות בפוקט. יחד עם זאת, ההתאוששות הצפויה בעקבות חזרת התיירים אמורה לאושש את הכלכלה ואת ענף התיירות וההערכות הן שבתוך חמי שנה עד שנה, המצב ישתפר מאוד. חופי הים כמובן פתוחים וכך גם הפארקים הלאומיים. מסעדות וברים רשאיות לפעול עד השעה 23:00 בשלב ראשון. במקומות סגורים נדרשת עטיית מסכה, טרם ידוע מהי מידת האכיפה על כך.

אז איך מגיעים לפוקט בקורונה ומה נדרש לעשות?

כאמור, מאפריל ועד יולי 2021 ניתן יהיה להגיע לפוקט בלבד בתור תיירים ולאחר בדיקת קורונה שלילית (תתבצע עם ההגעה למלון) ובידוד של שבוע אפשר יהיה לטייל באופן חופשי באי.

עוד לפני כן, תידרשו להנפיק ויזה לתאילנד אם הביקור שלכם מתוכנן להיות ארוך יותר מ-30 ימים. זה למעשה בהתאם לנוהל הרגיל של הוצאה ויזה לתאילנד, ובמידה ותידרשו לוויזה תקבלו איתה אישור מיוחד בשם STV (Special Tourist Visa) שתוקפו ל-60 יום ובאמצעותו תוכלו להישאר במדינה למשך תקופה זו.

לכל הפרטים על הנפקת ויזה לתאילנד >> לחצו כאן

הכניסה לתאילנד בכלל תותר למחוסנים בלבד (בעלי “תו ירוק”) וגם הם יצטרכו לבצע בדיקת קורונה בטווח של 72 שעות מהנחיתה בתאילנד, ולהציג תוצאה שלילית כמובן. בהגעה למלון ייערכו לכם בדיקה נוספת.

יהיה צורך בהורדת אפליקציה בשם ThailandPlus למכשיר הנייד שלכם. אפליקציה זו תפיק עבורכם קוד QR שייסרק עם כניסתכם למדינה, וכן תאפשר מעקב אחרי תנועותיכם כל זמן שאתם שוהים בתאילנד. פעולה זו נועדה להבטיח שלא תצאו מגבולות פוקט, וכמובן לא תפרו את הבידוד שאתם חייבים בו.

כמו כן, יהיה עליכם לבטח את עצמכם בביטוח נסיעות המכסה אשפוז מקורונה עד לתקרה של 100,000 דולר, ולהציג אישור לעריכת פוליסה כזו.

כל אלה כמובן בנוסף להנחיות של משרד הפנים ומשרד הבריאות בישראל, שמחייבים דיווח ורישום בעת יציאה וכניסה מישראל.

מלונות לבידוד בפוקט

הרשויות בתאילנד, בשיתוף פעולה עם בתי מלון נבחרים, הכינו “חבילות בידוד” לתיירים שמגיעים לפוקט ונדרשים להישאר שבוע בשטח המלון. צריך להבהיר שלא מדובר באיזה מתקן כליאה או מקום מדכא אחר, אלא במלונות הקיימים בפוקט, שחלקם הם גם מלונות מפוארים ברמה גבוהה מאוד, כמו שאתם רגילים למצוא בפוקט ובתאילנד בכלל.

לכן, חובה לתאם מראש עם מלון מהרשימה את הגעתכם ולסגור את כל הפרטים טרם הנסיעה. אם בעבר היה מדובר רק על “ראש שקט” לפני הנסיעה, הרי שעכשיו זוהי מטלת חובה כדי שיוכלו לקבל אתכם בפוקט בצורה יעילה ונוחה, ולהקל עליכם את זמן הבידוד.

מספר מלונות מומלצים לבידוד בפוקט (כולם נמצאים בהסדר עם המדינה):

ריזורט במרחק 100 מטר מהחוף שמציע ספא מפנק, 2 בריכות וחדרים מעוצבים ויפים
מלון 3 כוכבים מצוין למי שמעוניין באירוח רגוע, לא רחוק מהחלק התוסס של פטונג ביץ’.
פשוט מדריכים

כל מה שרציתם לדעת על תאילנד