5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

חגיגות יום ההולדת של מלכת תאילנד

תאילנד מציעה למבקרים בה אינספור של אירועים ססגוניים, לרבות פסטיבלים מיוחדים וחגים דתיים או חגים לאומיים שונים. בין האירועים החשובים, ואולי גם הבולטים במדינה, אפשר למצוא את חגיגות יום הולדתה של המלכה, הלא הוא אחד הפסטיבלים המעניינים וגם הצבעוניים של תאילנד, הנחגג בעיקר בבנגקוק, הבירה.

Birthday celebrations of the Queen of Thailand

מה חוגגים?

סיריקיט (Sirikit), אמו של המלך בהומיבול (Bhumibol), המכונה גם "המלכה האם", נולדה ב-12 באוגוסט 1932. בבגרותה, בעת שהותה של המשפחה בפריז בעקבות תפקיד אביה כשגריר המדינה, פגשה את אדוניאדט, שהפך למלך תאילנד בשנת 1946 לאחר הירצחו של אחיו. השניים נישאו בשנת 1950, ומאז קיבלה על עצמה את תפקיד אשת המלך ולקחה חלק באירועים ממלכתיים רבים.

יום הולדתה של סיריקיט הוא אחד הימים החשובים ביותר ברחבי תאילנד כולה והוא מצוין מדי שנה בחגיגות צבעוניות, תוססות ומושקעות מאד החל משעות הבוקר המוקדמות, אז מתחילים אותן הנזירים עם טקסי נרות. בבנגקוק עצמה דואגים לציין את האירוע בדרכים רבות ומגוונות ובשלל של טקסים, שהופכים את השהות בעיר באותה התקופה לחוויה שאין כמותה.

מתי חוגגים?

יום ההולדת של מלכת תאילנד אותו חוגגים בכל שנה ב-12 באוגוסט הוא גם יום האם הלאומי, בדיוק כמו שיום ההולדת של בנה הוא יום האב הלאומי, המצוין אף הוא ברחבי המדינה. התאילנדים מציינים זאת, בין היתר, בהענקת פרחים לאמותיהם כחלק מחגיגה גדולה לכבוד יום ההולדת של המלכה. היום החשוב הזה הוא גם יום תזכורת לכל הישגיה ההומניטריים והישגיה האחרים של המלכה, הידועה גם כאהובה מאד ברחבי המדינה.

איך חוגגים?

לכבודה מעטרים בניינים רבים בקישוטים ובאורות צבעוניים ומתקיימות גם תצוגות של פרחים ושל תמונותיה של המלכה. מעל מבני ציבור מתנוססים דגלי תאילנד וגם מעל לא מעט בתים פרטיים. בבנגקוק, הבירה, מתקיים פסטיבל חגיגי לאורך שדרת ראצ'דאמנרן (Ratchadamnern), בין הארמון המלכותי לבניין הפרלמנט. זהו האירוע המרכזי לכבוד יום הולדת של המלכה, שלצדו נערכים, כאמור, אירועים נוספים, צנועים יותר (יחסית). נהוג גם באותו היום לתת כסף לאירגוני צדקה, להתפלל למענה, להניח בבתים את תבלין צמח היסמין ולשמח את האימהות במתנות (ולא רק בפרחים).

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ