5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

הגעה משדה התעופה של בנגקוק למרכז העיר

תאילנד היא אחת המדינות המתוירות ביותר בעולם, מה שבאופן כמעט אוטומטי הופך את שדה התעופה המרכזי בעיר הבירה בנגקוק לאחד משדות התעופה העמוסים ביותר בעולם, בו עוברים מדי שנה עשרות מיליוני תיירים כחלק מביקורם בממלכת סיאם או כקונקשן ממנו ימשיכו הלאה לטיסת פנים בתוך המדינה עצמה או ליעד אחר, לרוב ברחבי יבשת אסיה.

How to get from Suvarnabhumi Airport to downtown Bangkok

הגעה משדה התעופה של בנגקוק (סוברנהומי) למרכז העיר

יש לא מעט דרכים להגיע משדה התעופה של בנגקוק למרכז העיר, כאשר המרכזיות שבהן הן – רכבת, אוטובוס, מונית והשכרת רכב. ההבדלים בין הדרכים הן בעיקר פונקציה של זמן וכסף כאשר לאחר שקלול המשתנים, ניתן להגיד כי כמעט תמיד רכבת תהיה האופציה המשתלמת ביותר ואילו מונית תהיה היקרה ביותר ולא בהכרח תחסוך זמן (בשעות העומס למשל מדובר באופציה איטית ולא זולה בכלל).

כמובן שמומלץ לבחון כל מקרה לגופו אך אם אתם חפצים להגיע למיקום מרכזי או בסמוך לו, האופציה הראשונה תענה לכם על הצרכים ובמחירים נוחים לכיס.

רכבת

ARL – או בשמה המלאה Airport Rail Link היא הרכבת המקשרת את שדה התעופה אל מרכז העיר בנגקוק, שם היא עוצרת בכמה תחנות מרכזיות ובקרבת היעדים הפופולאריים. בנוסף, בתחילת דרכה עוצרת הרכבת גם בכמה מבתי המלון הנמצאים בקרבת שדה התעופה כך שאם אתם צריכים להגיע אל אחד מהם – מדובר באופציה נוחה (וממוזגת) וזולה.

מבחינת הקווים עצמם, ישנן שתי אופציות העומדות לרשותכם – הקו הישיר (Express) או רכבת הפרברים (City Line). הקו הישיר יביא אתכם לאחר כרבע שעת נסיעה אל התחנות המרכזיות בעיר – Makkasan ו-Phayathai ואילו רכבת הפרברים מגיעה גם היא אל התחנה Makkasan אך עוצרת בדרך בחמש תחנות נוספות ואורכת כחצי שעת נסיעה.

בנוסף ליתרונות הברורים, חשוב לציין כי השימוש ברכבת יחסוך לכם את המיקוח עם הנהגים המקומיים לגבי התשלום והן יאפשר לכם להמנע מעומסי התנועה המפורסמים של עיר הבירה של תאילנד אשר במיוחד בשעות העומס עשויים להיות קשוחים ממש.

מיקום: קומה B.
שעות פעילות: החל מהשעה 06:00 ועד 00:00.

אוטובוס

ישנם ארבעה קווי אוטובוס אשר יוצאים ממסוף האוטובוסים של שדה התעופה ומגיעים לרחבי העיר בנגקוק בנוסף לכמה יעדים אחרים ברחבי המדינה. מדובר באופציה זמינה וזולה למדי, אם כי לאור המחירים הנוחים של הרכבת היוצאת מהתחנה הסמוכה, אין לאופציה זו יתרון כלשהו למעט מקרים בהם אתם צריכים להגיע ליעד ספציפי שהרכבת לא עוצרת בו. בנוסף, אם אתם לא מטיילים בגפכם אלא חלק מזוג או קבוצה גדולה יותר – מחיר הנסיעה נושק למחיר הנסיעה במונית.

בכל מקרה, האוטובוסים אותם אתם מחפשים מסומנים כ-Airport Express, משך הנסיעה תלוי עומס ותחנת היעד ועלות הנסיעה היא 150 באט. שימו לב כי בשעות העומס הנסיעה למרכז העיר עשויה להיות ארוכה ומייגעת, במיוחד אם גם האוטובוס צפוף והומה.

  • קו מספר 1 – מגיע לרחוב סיילום הראשי
  • קו מספר 2 – מגיע לאזור הקוואסן
  • קו מספר 3 – מגיע לרחוב פלונצ'יט (יש קו 3 המסומן כ-Specia והוא מגיע לתחנת Nana ברחוב סוקומוויט)
  • קו מספר 4 – מגיע לתחנת הרכבת Hua Lamphong


שעות פעילות:
לאוטובוסים השונים שעות פעילות שונות. האוטובוס המקשר בין שני שדות התעופה שבעיר פעיל בין השעות 05:00-00:00

מונית

ישנם שני מקומות בשדה התעופה מהם יוצאות מוניות – זה הנמצא בקומת הקרקע (קומה 1) וזה הנמצא בקומה 3. ההבדל העיקרי בין השירותים הוא שאלו היוצאות מקומת הקרקע שייכות לשירות המוניות הרשמי והמוסדר של השדה ולכן המחירים קבועים יחסית, כך שעלותה של נסיעה למרכז העיר עומדת על כ-70 ₪.

המוניות היוצאות מהקומה השלישית לעומת זאת שייכות למוניות ציבוריות כך שניתן (ונהוג) להתמקח עם הנהגים על המחיר, מה שיכול לעמוד בסופו של דבר על כמחצית מהמחיר הנקוב תחילה. עם זאת, חשוב לציין כי מעת לעת חל איסור על שימוש במוניות מקומה זו ובזמנים אלו יעמדו במקום שוטרים שימנעו את השימוש בהן.

כך או כך, מבחינת זמנים מדובר באופציה איטית יותר לעומת רכבת ולא הרבה יותר מהירה לעומת אוטבוסים, אך יקרה הרבה יותר. אם אתם נוסעים כחלק מקבוצה אז מדובר באופציה משתלמת יותר אשר תיקח אתכם ממש עד פתח המלון.

מיקום: מסופי המוניות שבקומות 1 ו-3.

השכרת רכב

בנמל התעופה תוכלו למצוא את כל סוכניות השכרת הרכב הגדולות הבינלאומיות לצד כמה חברות מקומיות מוכרות. את הרכבים תוכלו להזמין באחת משתי אופציות – באופן ישיר מול חברות ההשכרה, במקרה שכבר נחתתם בתאילנד וטרם הסדרתם את נושא ההשכרה, או – הזמנה מראש של השירות ותשלום אונליין באמצעות האינטרנט.

היתרון באופציה השניה הוא בעניין העלות – הזמנה מראש תאפשר לכם ליהנות ממחירים אטרקטיביים לרבות מבצעים שונים המוצעים מדי פעם לרכישות אונליין. יתרון נוסף הוא בחירת סוג הרכב הרצוי לעומת אלו המזמינים את השירות רק לאחר הנחיתה ונאלצים לבחור מהמבחר הקיים.

ככלל, אם יש לכם דרישות ספציפיות, בין אם מדובר בהעדפה או אילוץ הקשור לסוג רישיון הנהיגה שלכם (למשל רישיון לרכב אוטומטי בלבד) – מומלץ להזמין את הרכב כמה שיותר זמן מראש באמצעות האינטרנט.

מיקום: קומת הטיסות הנכנסות, כאשר על מנת להגיע אל הרכב עצמו יש לעלות על שירות הסעות יעודי לכך בשדה התעופה.

תחנות מרכזיות ואזורים בעיר

שימו לב: לכל התחנות הללו ניתן להגיע גם באמצעות מונית בנוסף לדרכים המפורטות מטה. משך הנסיעה עומד על כשעה בממוצע (כאשר עומס התנועה רגיל. בזמנים בהם יש עומס חריג הנסיעה עשויה להיות ארוכה הרבה יותר) ועלות הנסיעה הממוצעת הינה 500 באט.

לאזור Siam ו-Chitlom

באזורים אלו נמצאים בעיקר מרכזי הקניות הגדולים כמו MBK. נסיעה לאזור זה ברכבת הינה זולה למדי אך יש לבצע החלפת רכבת – עלו על הרכבת משדה התעופה ורדו בתחנת Phaya Thai, שם תעלו על ה-Skytrain ורדו בתחנת Siam Siam או Central World.

לאזור Pratunam

באזור זה נמצאים מרכזי קניות והשוק הסיטונאי. לשימוש ברכבת עלו על הרכבת משדה התעופה ורדו בתחנת Ratchaprarop הנמצאת במרחק הליכה מהיעדים המרכזיים.

לאזור Sukhumvit

שם נמצא מרכזת סצנת חיי הלילה של העיר. לנסיעה ברכבת עלו על הרכבת משדה התעופה ורדו בתחנת Makassan, משם יש ללכת להגיע לתחנת הרכבת התחתית שתיקח אתכם אל עבר היעדים הרצויים Asok או Nana.

לאזור ה-Khaosan

שם מרכז התרמילאים הצבעוני והתוסס של העיר. לשימוש ברכבת – עלו על הרכבת משדה התעופה ורדו בתחנת Phaya Thai, שם ניתן לעלות על מונית או ללכת לתחנת האוטובוס ולעלות על קווים 2, 59, 60, 79 או 511. אופציה נוספת היא לעלות על אוטובוס S1 היוצא משדה התעופה ופעיל עד השעה 20:00.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ