5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

השכרת רכב בבנגקוק

נהיגה עצמאית בבנגקוק היא אחת הדרכים ה-יותר טובות לחוות את העיר במלואה, ובעיקר את כל מה שיש לה להציע (וכידוע, יש לה לא מעט!). יחד עם זאת, זה יכול להיות גם אתגר של ממש, כזה שעשוי לעיתים אפילו להפוך למשימה לא קלה. תנועת הרכבים בבנגקוק, כיאה לעיר גדולה ותיירותית כל כך, היא רבה ובאזורים שונים בה תחשב לכאוטית. אין פירוש הדבר שהנהיגה בעיר איננה בטוחה, אך כן חשוב להכיר את החוקים ואת הכללים ולאסוף טיפים, שיכולים להקל על המשימה.

car rental in bangkok

כללי וחוקי התנועה

בתאילנד הנהיגה היא בצד שמאל ומושב הנהג נמצא בצד ימין (ומושב הנוסע שלידו – בצד שמאל). הנהג וגם הנוסעים במושבי הרכב האחרים (הן הקדמיים והן האחוריים) מחויבים לחגור חגורת בטיחות על פי החוק לאורך כל הנסיעה. לרוב, שלטי החניה והאזהרה בבנגקוק הם בשפה המקומית, התאית, ולכן חשוב לברר מה כתוב עליהם לפני שיוצאים לדרך ומתחילים בנהיגה. באשר לרישיון הנהיגה, אזרחי תאילנד יכולים להגיש בקשה לרישיון נהיגה ברכב בהגיעם לגיל 18. תיירים זרים רשאים להשתמש בבנגקוק (ובתאילנד כולה) ברישיון הנהיגה הבינלאומי שברשותם, שיכול לשרת אותם תקופה קצרה. מי שמתכנן לשהות בעיר ובמדינה בכלל למשך תקופה ארוכה יידרש בהוצאת רישיון נהיגה תאילנדי, מקומי. 

התכנון העירוני של בנגקוק, לרבות הכבישים בה, עשוי להיות מבלבל מאד. העיר גדלה ללא הפסקה ולעיתים נדמה שגם בצורה מעט אקראית. קל מאד לאבד את הדרך במבוך רחובותיה של בנגקוק וישנן לא מעט סמטאות צרות וארוכות. חלק מהרחובות הם דו כיווניים וחלק חד כיווניים. יש קיצורי דרך לא מעט וגם רחובות ללא מוצא. לכן, חשוב ללמוד את המסלול לפני שיוצאים למסע וגם להיעזר באפליקציות ניווט עדכניות, שיהפכו את הנסיעה לפשוטה יותר (יחסית, כמובן). המפות של Google, למשל, הן נקודת התחלה טובה, אך אם רוצים להשתמש בהן כהלכה יש לדעת את הכתובת המדויקת או את המיקום המדויק. 

חניה בבנגקוק

מציאת חניה פנויה בבנגקוק גם היא אתגר לא פשוט ונדרשת סבלנות רבה. ישנן חניות בסמוך לחנויות הכלבו השונות וגם יש חניונים ברחבי העיר. יחד עם זאת, לרוב עם עמוסים במכוניות ובייחוד במהלך שעות היום קשה למצוא מקום חניה פנוי וזמין. אם רוצים לחנות בצד הדרך, כדאי מאד לחפש שלטי חניה בסביבה הקרובה כדי להבין מהן שעות החניה המותרות באותו המקום, באילו ימים מותר לחנות ונקודות נוספות שכדאי לדעת לפני העצירה. 

בבנגקוק יש לא מעט כלי רכב ומכל מיני סוגים. רבים בוחרים לרכב על אופנוע, יש את רוכבי האופניים וכמובן גם המוני הולכי רגל. האופנועים נוהגים "לזגזג" בין נתיבים ועשוי להיות מסוכן מאד לנסוע מאחוריהם. כמות רוכבי האופניים בבנגקוק היא אדירה ופעמים רבות נראה אותם רוכבים על הכביש במקביל לרוכבי האופנועים. הם יכולים להשתלט לא אחת על נתיבים ולהאט את הנהיגה. חשוב גם מאד לשים לב להולכי הרגל. כאשר רואים מעבר חצייה, יש להאט ולעצור להולכי הרגל כדי שיוכלו לחצות את הכביש. חשוב לעשות זאת בבטחה ולהיות אדיבים. 

השכרת רכב בבנגקוק

השכרת רכב בבנגקוק רלוונטית לבני 21 ומעלה בדרך כלל. ישנן חברות השכרת רכב הקובעות כי הגיל המינימלי להשכרת הרכב הוא 21, בעוד אחרות מבקשות מהנהג להיות לפחות בן 23. כולן מחייבות את הנהג או את הנהגת להיות בעלי רישיון נהיגה לפחות שנה. יש לשאת, בעת הנסיעה ברכב השכור, את רישיון הנהיגה ועותק מעמוד התמונה של הדרכון. אי נשיאת מסמכים אלה עלולה להסתיים בקנס כבד אם נעצרים על ידי המשטרה המקומית. 

עלות השכרת הרכב משתנה בהתאם למיקום ולחברת השכרת הרכב. חברות השכרת הרכבים המוכרות, כמו Avis ו-Budget נוטות להציע מחירים סטנדרטיים ומבצעים אטרקטיביים לפונים אליהן. גם גודל הרכב והדגם שלו משפיעים על עלויות ההשכרה. הטווח נע בין 700 באט ליום עבור רכב קטן ל-3,000 באט ליום עבור דגם יוקרתי. עלות השכרת מכונית גדולה ויוקרתית יכולה אפילו לעלות 5,000 באט ליום. מומלץ מאד לערוך השוואה בין סוכנויות הרכבים, להיעזר באתרי האינטרנט וגם לדאוג להזמין את הרכב השכור כמה שיותר מראש כדי לקבל את העסקה המשתלמת ביותר. 

חברות השכרת הרכב דואגות לציין עלות השכרה מינימלית לכל 24 שעות. מי שמחזיר את הרכב באיחור יישא בחיובים נוספים או בתעריף של יום שלם. חברות השכרה כמו Sixt אינן גובות תשלום עבור מספר שעות נוספות. אם רוצים להאריך את תקופת ההשכרה מעבר לפרק הזמן המוסכם, יש ליידע את חברת ההשכרה לפחות יומיים מראש בדרך כלל. 

לאחר בחירת דגם המכונית שאותה רוצים לשכור, יש להשאיר את פרטי כרטיס האשראי בחברת ההשכרה ולשלם מראש עבור יומיים של השכרה. למרות שרוב החברות מקבלות תשלום באמצעות כרטיס אשראי, ישנן כמה מהם שיעדיפו לקבל את הכסף במזומן או בהעברה בנקאית. ויזה ומאסטרקארד מתקבלים בתאילנד, ובמקומות מסוימים יקבלו גם אמריקן אקספרס למי שיש. 

מי ששוכר רכב למשך מספר שבועות ואף חודשים יקבל מרוב חברות ההשכרה הנחה. מחירי ההשכרה נוטים לרדת במעט בתקופה שנחשבת מחוץ לעונת התיירות ולעלות בעונת השיא. יחד עם זאת, מכיוון שבנגקוק היא יעד מתויר לאורך כל חודשי השנה ובשל הביקוש הרב, בהשוואה למקומות אחרים בתאילנד, המחירים נשארים פחות או יותר זהים לאורך כל השנה. רבות מחברות ההשכרה, בעיקר הגדולות שבהן, מציעות מבצעים מיוחדים, המוזילים משמעותית את עלות השכרת הרכב. כאשר חברה נותרת עם מספר גדול של רכבים פנויים, העלות עבור ההשכרה תהיה נמוכה. אם נותרו מספר קטן של דגמים, העלות תהיה גבוהה. 

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ