השכרת רכב בפוקט

נהיגה בפוקט היא חוויה בפני עצמה. זוהי דרך נפלאה לחוות ולראות את הנופים המדהימים של האי והזדמנות מצוינת ליהנות ממפגשים בלתי אמצעיים עם מקומיים ועם הטבע עצמו. יחד עם זאת, וכפי שיעידו רבים, נהיגה בפוקט היא לא לבעלי לב חלש! אם אתם מתכננים לנהוג במכונית ברחבי האי או אולי באופנוע, וודאו שיש לכם רישיון נהיגה בינלאומי וביטוח נסיעות. ביטוח הנסיעות יספק לכם את הכיסויים הנדרשים לטיול או לחופשה שלכם ויעמוד לרשותכם אם חלילה תזדקקו למענה רפואי בעקבות פגיעה בזמן נהיגה. אין הכוונה היא שאתם צריכים להיות “עם יד על הדופק” ולחשוש מכל סיבוב או פנייה, אך כן נדרשת מכם זהירות יתרה ובייחוד אם זהו ביקורכם הראשון בתאילנד היפה.

car rental in phuket

אופנוע או מכונית?

השכרת רכב בפוקט היא פתרון שיכול להתאים, אולם בפועל לא רבים הם (באופן יחסי) המטיילים והנופשים שבוחרים לעשות זאת. אחרים מעדיפים אפשרות של השכרת אופנוע, שאיתו הם יכולים לגמוע מרחקים (שלא גדולים כל כך, כפי שאפשר לנחש, כי הרי מדובר באי) ולהגיע לכל מקום שהם רוצים. ההחלטה במה לבחור – אופנוע או רכב תלויה בפרמטרים רבים, בניסיון נהיגה על סוג הרכב, ברצון לחוות מקרוב את הסביבה ועצמה וגם בתקציב. 

מכונית, בהשוואה לאופנוע, מאפשרת נהיגה בטוחה יותר ברחבי האי, אולם עלות השכרתה תהיה גבוהה. אופנוע מתאים לבעלי ניסיון בלבד, שכן פוקט הוא בהחלט לא המקום ללמוד בו לרכב על הכלי הזה, ויש לדאוג לאורך כל הרכיבה לחבוש קסדה ולהישמע לכל הכללים. הן מכוניות והן אופנועים מושכרים לנהגים עם מכלים דלק ריקים. לפני שיוצאים לדרך יש לבדוק את מד הדלק ולחפש תחנת דלק קרובה. יש ברחבי האי לא מעט תחנות דלק, למעט בפטונג (Patong), שם יש אחת בלבד, שממוקמת בחלקה הצפוני. ניתן לרכוש בקבוקים עם דלק בחנויות מקומיות ואצל ספקים שונים, אותם תמצאו “על הדרך”. 

חוקי התנועה המקומיים

בפוקט, כמו במקומות אחרים בתאילנד, נוהגים בצד שמאל של הכביש. מרבית התמרורים שתראו לאורך הדרך כתובים בשפה האנגלית ובשפה המקומית. מגבלות המהירות ברחבי האי משתנות כמו ברוב המדינות, כאשר באזורים בנויים מותר לנסוע במהירות של 60 קמ”ש ועל כבישים ראשיים עד 120 קמ”ש. בעת הנסיעה תגלו שנהגים מקומיים כמעט ולא מתייחסים להגבלות המהירות ולרוב נוהגים במהירות אחת (זו שמתאימה להם…). למרות שמרבים הנהגים התאילנדים נחשבים כנהגים מנוסים, הם עשויים להיות בלתי צפויים. הם תופסים נתיבים, מזגזגים ולעתים נוהגים בחוסר אדיבות. צפו לבלתי צפוי בזמן הנהיגה והיו ערניים כל הזמן!

הכבישים הראשיים בפוקט נחשבים לטובים ושקטים, באופן יחסים, רובם מהירים וכמה מהם תלולים. הגיל החוקי לנהיגה במכונית בפוקט הוא 18, אם כי לרכב על אופנוע עד 110 סמ”ק מותר כבר מגיל 15 ולאופנועים מעל 110 סמ”ק מותר בגיל 18 ואילך. חובה בעת הנהיגה להחזיק רישיון נהיגה תקף מאותה מדינה, כמו גם רישיון נהיגה בינלאומי או רישיון נהיגה תאילנדי (למי שיש). אם אתם מתכננים לשכור רכב או אופנוע ואין לכם רישיון נהיגה בינלאומי תקף, וחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים, פוליסת הביטוח שלכם לא תהיה תקפה. הדבר נכון גם במקרים בהם עולים על הכביש תחת השפעת אלכוהול.

נהיגה בפוקט במהלך היום היא אפשרית ולא כל כך קשה. אך, בשעות הלילה יכולה להיות מאתגרת במיוחד, ובייחוד כאשר יורד גשם. במהלך שעות היום קל לנווט באי ולמצוא נקודות ציון שונות. אפשר לעשות זאת באמצעות GPS או תוכנות ניווט פופולאריות ומוכרות. בשעות הלילה, כאשר הכבישים רטובים וחלקלקים, בשילוב עם רחובות אפלוליים, הדבר נעשה מסובך יותר.

השכרת רכב בפוקט – לעשות את זה נכון

 השכרת רכב בפוקט היא, כאמור, דרך נהדרת לחוות את האי ואת סביבתו. מציאת חברת השכרת רכב יכולה להיות משימה פשוטה ונטולת טרחה עם מקפידים על כמה כללים בסיסיים. ההמלצה היא להזמין מראש רכב ממותג בינלאומי מוכר ומכובד כדי להימנע מהפתעות לא צפויות ולא נעימות. כדאי גם לדאוג לשכור את הרכב כבר בשדה התעופה בפוקט (למי שמגיע בטיסה ישירה) וכך לצאת לדרך ללא דאגות מיותרות ולהמשיך בנסיעה מהנה עד ליעד. 

בחירת מותג בינלאומי, חברת השכרת רכב מוכרת וידועה היא פתרון מומלץ מאד מכמה סיבות. ראשית, הזמנה כזו מבטיחה לכם שהרכב שבו אתם מעוניינים יהיה זמין (או שהסיכוי לכך יהיה גבוה מאד). אם אתם מגיעים לפוקט בתקופה הנחשבת מחוץ לעונה, לא תהיה לכם למצוא בעיה רכבים פנויים להשכרה, אולם אם אתם מגיעים בשיא עונת התיירות, ובייחוד בסמוך לחג המולד ולראש השנה האזרחי, תתקשו למצוא רכבים פנויים אם לא דאגתם להזמין מראש ותאלצו להתפשר ולבחור בדגמים יקרים הרבה יותר מהתקציב שלכם. ייתכן גם שתצטרכו לפנות לכמה סוכנויות רכבים כדי למצוא רכב לתאריכים הרלוונטיים לכם, מה שקורה לא אחת כאשר מעוניינים לשכור רכב לתקופות ארוכות. גם בכל הקשור לביטוח, אם קרה לכם משהו חלילה או לרכב שבו נהגתם, יהיה קל לכם הרבה יותר להתקדם עם תביעת הביטוח כאשר אתם שוכרים רכב דרך חברה מוכרת וידועה ולא מחברה קטנה ולא מוכרת. 

בשדה התעופה של פוקט תמצאו נציגויות של כמה מחברות השכרת הרכבים המוכרות והטובות. כמו: AVIS, Hertz, Budget ועוד. אם אתם מתלבטים למי לפנות, ערכו סקר שוק דרך אתרי החברות ואתרי השוואת מחירים ובדקו מהן האפשרויות. דאגו, כאמור, לעשות זאת מראש כדי למצוא את המחיר המשתלם ביותר וגם את דגם הרכב שמתאים לכם.