קו מה – האי שירגיש לכם כמו קצה העולם

אם יש לכם זמן מוגבל בתאילנד, וזה כנראה המצב אם אתם מטיילים בה ולא גרים בה, סביר שתרצו לשלב בין הסוגים השונים של הנופש שאותם ניתן לחוות במדינה היפהפייה והאקזוטית הזו. תאילנד מפורסמת בכל העולם בכל כך הרבה תחומים תיירותיים, שלעיתים קשה להבין איך משלבים ביניהם בפרק זמן מוגבל. זו הסיבה שאם יש לכם אפשרות לחוות במקום אחד כמה מהפנים של המדינה, מומלץ לעשות זאת. ואם אתם רוצים לחוות טבע פראי, חופים צלולים כבדולח, צלילה בשוניות מדהימות, גישה ישירה למסיבות הטובות במדינה (ואולי בעולם) וקרבה לא רעה לתשתיות מתקדמות, החוף של קו מה (Koh Ma) הוא המקום עבורכם.

קו מה, כמו ששמו מעיד עליו, הוא בעצם אי נפרד הנספח לאי המפורסם קופנגן. האי הקטנטן ממוקם קרוב מאוד לקצה הצפון מערבי של קופנגן, ובזמני שפל ניתן לראות את שביל החול הלבן המחבר בין השניים ומאפשר גישה יבשתית אליו. חוף קו מה עצמו נמצא על האי קופנגן, ממש בסמוך לרצועה המחברת בין שני האיים. מדובר בחוף יפהפה ומרוחק, באזור הפחות צפוף של האי הפופולרי. בסמוך אליו תמצאו מספר אתרים שמומלץ מאוד לבקר בהם באי, כמו בר ה-360 ועוד.

על מנת להגיע אליו, מומלץ לשכור קטנוע (אם יש לכם רישיון מתאים) או מונית, שתביא אתכם לחלק הזה של האי. ברבים מהחופים באזור, כולל חוף קו מה עצמו, הגישה לחוף עלולה להיות מוגבלת לדיירי הריזורטים הסמוכים לחוף. קחו את זה בחשבון והיערכו בהתאם. 

מתי להגיע לקו מה?

על אף שקו מה עצמו הוא אי נפרד מקופנגן, כל ההמלצות לגבי ההגעה אליו הן גם אלו התקפות לאי-האם. העובדה שחוף קומה נמצא בקופנגן מוסיפה לכך. עונת התיירות בקופנגן תלויה במסיבות החודשיות המפורסמות המתרחשות בה, הפולמון וההאף-מון, זאת בנוסף להשפעה הרגילה של מזג האוויר בתאילנד על מספר התיירים באי. מזג האוויר הטוב ביותר בחלק הדרומי של תאילנד, ובכללו קופנגן וחוף קומה, מגיע בין החודשים דצמבר למרץ. זו גם התקופה שבה עולה משמעותית מספר התיירים המבקרים באי. תוסיפו על כך את המסיבות המבוקשות עד מאוד, ותבינו שהזמן היקר ביותר לבקר בקופנגן בכלל ובחוף קומה בפרט, הוא בחודשים הללו ולקראת אמצע החודש הירחי. זו התקופה שבה האי נמצא בתפוסה המרבית שלו, מחירי המלונות עולים ויחד עימם גם מחירי האטרקציות ואפילו המעבורות. 

לעומת זאת, אם אתם רוצים את האי לעצמכם (או כמעט, שכן הוא אף פעם לא ריק), ואם אתם רוצים ליהנות מהחוף המבודד בבלעדיות הרבה ביותר שניתן לבקש, מומלץ לבוא מחוץ לעונה. בחודשי הקיץ מזג האוויר מאתגר יותר, אך ניתן בהחלט למצוא ימים נקיים מגשם ומזמינים לטיול. אם תחליטו שזה מתאים לכם, תוכלו למצוא מחירים מדהימים של דילים שווים במיוחד בחוף קומה (ובשאר האי). אל תשכחו להשוות מחירים, לערוך סקר שוק ובמידת הצורך, לאחר שמצאתם בדיוק את מה שאתם מחפשים, למהר ולבצע הזמנה מראש בשל הביקוש הרב. 

קו מה - האי שירגיש לכם כמו קצה העולם
קו מה – האי שירגיש לכם כמו קצה העולם

איפה ישנים בקו מה?

אם אתם מתעקשים לישון בחוף קו מה עצמו, ההיצע אינו עשיר במיוחד. בחוף עצמו ובסביבתו הצמודה תמצאו בעיקר מלונות ברמה בינונית ומעלה, וגם כאלה אין הרבה. עם זאת, אם תתגמשו ותרחיקו מעט מהחוף אל החופים הסמוכים, תוכלו להרחיב מעט את היצע מקומות הלינה. כך או כך, קחו בחשבון שהיות ומדובר באזור השקט יותר והעמוס פחות של האי, מגוון המלונות פה מצומצם יותר מאשר בדרום האי. בנוסף, טווח המחירים פה צר יותר, כאשר הוא נוטה יותר לכיוון המחירים הגבוהים מאשר לנמוכים המוצעים על ידי גסטהאוסים המיועדים לתרמילאים. 

מה עושים בקו מה?

כאמור, שהייה בחוף קו מה מאפשרת לכם גישה הן לאי האקזוטי והן להווי התזזיתי והתוסס יותר של דרום קופנגן. זהו המקום המושלם להירגע ולחוות את הים הבלתי נגמר והאי השליו, אך אם אתם רוצים להיות אקטיביים יותר, בחוף מוצעות אטרקציות רבות, לרבות ספורטיביות ומהנות מאד, כמו השכרת קאייקים לחתירה במפרצי קופנגן וקומה, סירות מנוע ועוד. בנוסף, האי מוקף בחופים צלולים שבהם ניתן לשחות, לשנרקל ולצלול, וסתם שיזוף על החול הרך ו"בטן גב" תמיד מתקבלים בברכה. חוף קומה עצמו לא מתאים כל כך לפעילויות הללו, מלבד לשיזוף, אך חוף Mae Haad הסמוך מתאים ביותר לזה. לחובבי הטבע שביניכם ניתן להגיע לקומה עצמו ולטייל בו, אם כי חשוב להביא איתכם נעלי הליכה טובות וגם להכיר היטב את המסלולים המוצעים בו. 

האיזון המושלם בין ההמולה של דרום קופנגן לשלווה המוחלטת של צפון האי וקו מה יכול להוות עבורכם את נקודת השילוב האופטימלית של החופשה בתאילנד והזדמנות לפסק זמן של ממש. 

Koh Ma

אז מה היה לנו עד עכשיו?