שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מקדש וואט פהו (הבודהה השוכב)

דרום מערב האי

קופנגן הוא אחד האיים המתוירים ביותר בתאילנד וידוע בזכות אופיו המורכב ומלא הניגודים – מרבית הזמן מדובר באי שקט ופסטורלי, מקום נהדר עבור ירח דבש רומנטי או חופשה משפחתית גדושת אטרקציות מהנות, אך במשך ימים ספורים במהלך החודש הוא עוטה אווירה שונה בתכלית, אז מתקיימות בו מסיבות הפול-מון הידועות והוא מתמלא בצעירים קופצניים ומוזיקה עד אור הבוקר. 

אם כך, לא תופתעו לשמוע כי בדרום מערב האי, ממש בסמוך לכפר באאן טאי, המקום בו מתקיימות חלק מהמסיבות, שוכן לו מקדש יפהפה, הקרוי בפי המקומיים מקדש “הבודהה השוכב”, הלא הוא מקדש וואט פהו. שמו של המקום ניתן לו על שמו של האזור בו חיי בודהה בהודו.

מדובר באחד המקדשים המרכזיים ביותר באזור זה ואחת הסיבות לכך היא סאונת האדים והעשבים המסורתית הפועלת בו על ידי הנזירים המקומיים. בסאונה זו מחממים הנזירים תערובת מסורתית של צמחים להם מיוחסות סגולות מרפא (בין היתר למון גראס ועשבים נוספים ממקור אסיאתי) למשך זמן רב, והקיטור והאדים הנוצרים בתהליך השריפה עוברים סינון וממלאים את חלל הסאונה. 

הישיבה בסאונה נחשבת על ידי המבקרים במקום כבעלת אקט מטהר המיוחס לצמחי המרפא ובין היתר מדווחים על הקלה בסימפטומים ועל ריפוי מחלות כמו אקזמה ויובש קיצוני של העור, הורדת כולסטרול בדם, אנטי-אייג’ינג ועוד ועוד. בנוסף לסאונה המפורסמת תוכלו ליהנות מטיפולים נוספים הניתנים במתחם הספא הסמוך לסאונה והן לרחוץ בבריכה הגדולה הנמצאת במקום. 

שימו לב כי למרות שמדובר באחת האטרקציות הפופולריות והאהובות ביותר באי, אין מה לחשוש מעומס התיירים כיוון שבכל זאת מדובר במקדש המהווה מקום רוחני קדוש עבור המקומיים ולכן מקפידים מאוד לשמור על האווירה בו שקטה ושלווה ולשמור על הכללים הבאים:

  • הקפידו על לבוש הולם – כסו את הכתפיים ואת הברכיים
  • חילצו נעליים
  • שימרו על השקט – אל תדברו בקול רם ואל תצעקו
  • הימנעו מהפגנת חיבה כמו חיבוקים ונשיקות פומביים
  • אל תצביעו ברגליכם לכיוון תמונות או פסליו של בודהה
  • חל איסור על העישון בכל שטח המקדש

אם הכל מקובל עליכם – אל תשכחו להביא מגבת!

כתובת – המקדש נמצא בדרום מערב האי, ממש בתחילתו של הכביש אשר מוביל מ-Baan Tai לכיוון Thong Nai Pan.

שעות פתיחה – המקדש פתוח כל היום והסאונה פתוחה בימים שני עד ראשון החל משעה 13:00-15:00 ועד השעה 18:00-19:00, תלוי בעונה (מומלץ להתעדכן לפני).

עלות כניסה – 100 באט.

Wat Pho

סוג אטרקציה :

מקדש ומרחצאות

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

לא

רמת מחירים :

$

WIFI :

הזמנה מראש :

טלפון :

אטרקציות מומלצות

אחד המקדשים העתיקים באי המושך אליו מידי שנה אלפי אנשי דת וחובבי היסטוריה
מפל החשב לגדול מסוגו באזור קופנגן, צמוד לעוד נקודות יפהפיות שלא כדאי לפספס
אחת האטרקציות היפות והמיוחדות ביותר בתאילנד – אתר שונה ומיוחד בנוף המקומי
העץ הגבוה ביותר בקופנגן, שהוא למעשה לא הגבוה ביותר בקופנגן, אבל לבטח המפורסם ביותר. עדיין שווה ביקור

כתוב את הכותרת כאן