שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

המקדש הסיני

קופנגן הוא אחד האיים היותר שנויים במחלקות – מצד אחד הוא מציע למבקריו חוויה של שקט ושלווה ומצד שני הוא ידוע בזכות מסיבות הנמשכות עד אור הבוקר וסצנת חיי לילה תוססת במיוחד, אך על דבר אחד אין עוררין – מדובר באי אשר יש בו שפע כה רב של אטרקציות, ההופך אותו ליעד נהדר עבור יחידים, קבוצות, צעירים ומשפחות עם ילדים. 

בצפון מערב האי קופנגן, בצידיו של הכביש המוביל מ- Thong Sala לעבר Chaloklum נמצאת אחת האטרקציות היפות והמיוחדות ביותר – המקדש הסיני – אשר ללא ספק מהווה אתר שונה ומיוחד בנוף המקומי.

מאחורי המקום היפהפה אשר הוקם בשנת 1990 ופתח שעריו למבקרים הסקרנים, עומד סיפור מרתק במיוחד, שאם צריך לבחור עבורו כותרת הולמת, היא ככל הנראה תהיה “כשחלומות מתגשמים”. 

הסיפור מתחיל לפני שלושה עשורים, אז ביקרה באי גברת נחמדה ובעודה נופשת במקום, במהלך שישנה במקדש Gangthom, חלמה חלום. ובחלומה התגלות שמימית של הבודהה הסיני בכבודו ובעצמו, אשר הורה לה לבנות מגדלור רוחני – מקום שיאיר את לבבותיהם ונפשם של המבקרים בו.

לאחר שהתעוררה ונזכרה בחלום, שבה הגברת לבנגקוק שם החלה בגיוס כספים על מנת לבנות את המבנה המיוחל. לשמחתה סכום הכסף שאספה במהלך גיוס התרומות היה גבוה מהמצופה, מה שאפשר לה לבנות את המקדש היפהפה העומד במקום כיום. בניית המקדש הושלמה לאחר כשלוש שנים, בשנת 1993. 

למעשה לא מדובר במקדש בודד אם כי במתחם בו 7 מבנים – פגודות צבעוניות יפהפיות, תוף דרקון מרהיב, פעמוני רוח הנושאים נגינתם למרחקים ופסל מוזהב גדול מימדים של בודהה. בנוסף לאלה, המבקרים במקדש יהנו מנוף עוצר נשימה של חופו הצפוני של האי ויער עצי הקוקוס הסמוך לו.

האווירה במקום נחשבת לקסומה במיוחד, רבים זוקפים זאת לזכותם של פעמוני הרוח אשר משמיעים ניגון עדין הנשמע למרחקים ומקנה אווירה מוארת ושליווה למקום, אך בנוסף להם גם השילוב של הדרקונים הסיניים והאלים המקומיים כפי שמוצגים במקדש זה, הוא מיוחד במינו. 

במהלך הסיור במקום תוכלו להתרשם מהמבנים, הצבעים המיוחדים, הצלילים הנעימים והפסלים המיוחדים הנמצאים במקום והן תוכלו לנהוג כמקומיים, לשפשף את בטנו של בודהה או להדליק מקלות קטורת, בתקווה שיתגשמו חלומותיכם… והרי כבר הבהרנו – חלומות אכן מתגשמים בתאילנד.

יש לציין שאין זו חובה אך נהוג להשאיר מנחה כספית צנועה. 

כתובת – בצידיו של הכביש המוביל מ-Thong Sala לעבר Chaloklum

שעות פתיחה – ימים שני עד ראשון, שעות 06:00-18:00

מחיר כניסה – 40 באט

Kuan Yin

סוג אטרקציה :

מקדש

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

לא

רמת מחירים :

$

WIFI :

לא

הזמנה מראש :

טלפון :

אטרקציות מומלצות

אחד המקדשים העתיקים באי המושך אליו מידי שנה אלפי אנשי דת וחובבי היסטוריה
אחד המקדשים המרכזיים ביותר באזור בזכות סאונת האדים והעשבים המסורתית שבו
מפל החשב לגדול מסוגו באזור קופנגן, צמוד לעוד נקודות יפהפיות שלא כדאי לפספס
העץ הגבוה ביותר בקופנגן, שהוא למעשה לא הגבוה ביותר בקופנגן, אבל לבטח המפורסם ביותר. עדיין שווה ביקור

כתוב את הכותרת כאן