הגלריה של המלכה סיריקיט

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Queen Sirikit Gallery

רובע / שכונה: פרא נקהון

תאילנד היא לא רק חופים יפים ומסיבות, יש בה גם הרבה תרבות משובחת שבהחלט לא כדאי לוותר עליה בטיול. החל ממוזיאונים שלא נופלים מאחיהם הידועים באירופה ועד לגלריות אומנות מרשימות – בתאילנד יש הכול. הגלריה של המלכה האם של תאילנד היא ממעוזי האומנות המפורסמים ביותר במדינה. היא הוקמה יחסית לא מזמן, בשנת 2003, כביטוי למשאלתה של המלכה. כאות של כבוד היא נקראה על שמה. 

הבניין בן חמש הקומות משמש כבית קבע לאוסף יצירות אומנות מקומיות, במיוחד פסלים וציורים, ופתוח לטובת הציבור הרחב במחיר סמלי. עד להקמת הגלריה הייתה נערכת מדי שנה תחרות ציורים לאומית, בה המלכה העניקה את הפרסים בטקס מפואר. לאחר שהצטברו יצירות כה רבות ואיכותיות עלה הצורך לספק להן משכן מסודר וכך הגלריה נוסדה. 

הגלריה מתפרשת על שטח גדול מאוד, של כ-3,700 מטרים רבועים. יש בה תערוכות קבועות ומשתנות, בנושאים שונים. התערוכות מחולקות על פי סוג היוצרים – אמנים צעירים, יוצרים ממשפחת המלוכה או אמנים לאומיים מצליחים. המגוון האומנותי מיוחד ורחב מאוד, מיצירות אוונגרדיות ועד פסלים מסורתיים.

לאחר הסיור בתערוכה, המבקרים יוכלו ליהנות מבית הקפה החביב של המקום או גם משופינג של מזכרות בחנות שמחוץ לגלריה. הפריטים בחנות כולם מקוריים ועוצבו על-ידי מיטב האומנים התאילנדים. בין היתר תוכלו למצוא שם חולצות, גלויות, פוסטרים וספרים.

איך מגיעים – הגלריה נמצאת ב-Ratchadamnoen Klang Road (ליד גשר Phan Fah). אם אתם לא רוצים לקחת מונית למקום, יש קווי אוטובוס ציבוריים רבים שמגיעים לשם – 15, 39, 44, 47, 59, 503, 509, 511, 512.

זמני פתיחה – כל יום, מלבד ימי רביעי, 16:00-10:00.

מחיר כניסה – 20 באט.

Queen Sirikit Gallery

סוג אטרקציה

גלריה לאמנות

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

לא

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

לא

טלפון

+6622815360

סוג אטרקציה

קניון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

קניון גדול ועמוס הפונה לתיירים לצד סיטונאים מקומיים עם אינספור חנויות, מסעדות ומקומות בילוי ופנאי

סוג אטרקציה

שוק

רמת מחיר

$

על האטרקציה

שוק חדש ומיוחד בו דוכנים ביגוד ואביזרים, דוכני מזון, ברים ומסעדות

סוג אטרקציה

שוק

רמת מחיר

$

על האטרקציה

שוק יפהפה, צבעוני ומיוחד בו תוכלו לרכוש פרחים ואביזרי גינון ולצפות בסחר סיטונאי המתרחש במקום

סוג אטרקציה

שוק

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

שני שווקים צמודים בעלי אותו שם ובשניהם אווירה אותנטית, תוססת ושפע דוכנים