השכרת רכב בקוסמוי

נכון, רבים מגיעים לקוסמוי בשביל החופים, בשביל הרוגע, השקט שאפשר למצוא אותו מול הגלים וגם בשביל שלל הפינוקים שמציעים הריזורטים ובתי המלון המצוינים. יחד עם זאת, חופשה בקוסמוי לא מוכרחה להיות רק בטן גב ובייחוד אם רוצים לנצלה כדי לטייל בין האתרים השונים ולנסוע סביב האי כדי ללמוד ולהכיר אותו קצת יותר לעומק. השכרת רכב בקוסמוי איננה נפוצה אמנם בקרב התיירים, אך יש את אלה שבוחרים לעשות זאת בכל זאת ומכל מיני סיבות. הם מחפשים את העצמאות שבדבר, לעיתים גם את האתגר ומאמינים שרק כך יוכלו לחוות את האי באמת. כפי שהוא. השכרת קטנוע או אופנוע, לעומת זאת, מקובלת הרבה יותר וקל ונוח להגיע איתו ממקום למקום, גם לנקודות מרוחקות ופחות נגישות.

car rental in koh samui

למצוא את הרכב המתאים

מי שבוחר באפשרות של השכרת רכב בקוסמוי בכל זאת עומדות לרשותו כמה חברות השכרת רכבים גדולות וגם כמה קטנות. מומלץ מאד לפנות לאלו הגדולות והמוכרות, מה שמבטיח מקצועיות, מגוון רחב של אפשרויות וגם אמינות. את נציגי חלק מהן אפשר למצוא כבר בשדה התעופה של קוסמוי מיד לאחר הנחיתה, אז גם אפשר לסגור את העסקה ולאסוף את הרכב כדי להתחיל איתו את החופשה. בקוסמוי עצמה ישנן גם חברות מקומיות עצמאיות, שאינן שייכות לרשתות הגדולות והמוכרות. אצלן, כך סביר, תמצאו רכבים במחירים זולים יותר ותנאי השכרה גמישים בהרבה. 

בכל הקשור לדגמי המכוניות, העומדים לרשות השוכרים: אם כן, בחברות השכרת הרכבים הגדולות והבולטות באי יש מבחר רחב מאד של רכבים. יש רכבים אוטומטיים קומפקטיים של הונדה וטויוטה וגם רכבי סוזוקי 4X4. למשפחות עם ילדים יש אפשרות להוסיף מושבי ילדים מתאימים לרכב (בתוספת תשלום, כמובן), אך חשוב להודיע על כך מראש כדי לשריין זאת. אפשר גם להביא מושב כזה מהבית ולהשתמש בו אם רוצים. 

במסגרת בחינת הדגמים, חשוב מאד לקחת בחשבון את הצרכים הקיימים. בכמה נוסעים מדובר, האם זה זוג, האם זו משפחה עם ילדים, האם רוצים לנסוע בשטח או בעיקר בכבישים המסודרים (יחסית)? כדאי להתייחס לעניין התקציב ולא לשכוח להשוות מחירים. אם מגיעים בשיא עונת התיירות, בין נובמבר לפברואר, הזמנה מראש היא הכרחית. 

חשוב מאד לשים לב לעניין הביטוח. בתאילנד המכונית היא זו המבוטחת, ולא הנהג. יש לוודא כי הסכם השכירות כולל גם את הביטוח ולא להתפשר על כך. יש להגיע אל חברת ההשכרה (אם העסקה לא נסגרה מראש) עם תעודה מזהה ורישיון נהיגה בינלאומי תקף. חברות רבות מבקשות להשאיר אצלן את הדרכון כבטוחה עד להחזרת הרכב. הדבר מקובל ונפוץ. לא לשכוח לשים לב לשעות פתיחת וסגירת סוכנות הרכבים ולתכנן בהתאם את מועד החזרת הרכב השכור. מומלץ מאד גם לקחת את כרטיס הביקור של העסק, כולל מספר טלפון נייד של הנציג שדרכו מבצעים את העסקה למקרה חירום או במידה ויש בעיה. 

נהיגה בקוסמוי

הנהיגה בקוסמוי, כמו בכל מקום אחר בתאילנד, היא בצד שמאל של הכביש. דלק לרכב ניתן למצוא בתחנות הדלק ואפשר אם רוצים לקנות בדוכנים, בצד הדרך, בקבוקי ליטר דלק, אם כי אלה, יהיו יקרים. החניה בחינם אפשרית, ברחבי קוסמוי, ובייחוד בסמוך לכבישים ראשיים. יוצא מן הכלל הוא כפר הדייגים, בו נדרש תשלום סמלי עבור החנייה. אין צורך ב-GPS ואפשר למצוא את הדרך בקלות רבה. יחד עם זאת, מומלץ מאד לעבור על המפות לפני שיוצאים לדרך ולו כדי להימנע מהפתעות לא צפויות. שימו לב, הכבישים עשויים להיות צרים מאד באזורים מסוימים ומכיוון שאין מדרכות בצידי הדרך פעמים רבות הולכי הרגל צועדים על הכביש. 

כדאי לשים לב לקטנועים ולאופנועים. רואים אותם לא מעט על הכביש ומי שנוהג ברכב עשוי לפגוש אותם לא אחת. לכל זה, נוספים תנאי דרך לא אידאליים בחלק מהפעמים ומהמורות רבות, ההופכות את הנסיעה לאתגר של ממש. דרכים מסוימות ברחבי האי נשטפות כמעט לגמרי בעונה הגשומה, מה שמצריך יצירתיות רבה בעת הניווט בו. נהגי משאיות גדולות לא תמיד “משחקים” על פי כללי המשחק ולרוב אינם אדיבים. 

השכרת קטנוע בקוסמוי

קטנוע ברחבי קוסמוי, כאמור, הוא עניין שבשגרה ואפשר לראות לא מעט כאלה לאורך כל השנה. מכיוון שמדובר במדינה קצת שונה, בנהיגה בצד שמאל של הכביש ובחשיפה רבה, השכרת קטנוע באי מומלצת לבעלי ניסיון וכמובן לבעלי רישיון תואם. חשוב מאד לוודא שיש ביטוח נסיעות עם כיסויים רלוונטיים ומוטב שלא לחסוך בהם אם מתכננים לשכור קטנוע באי. חובה, על פי החוק, לחבוש קסדה לאורך כל הנסיעה ומומלץ, עד כמה שהמלצה זו תשמע מוזרה מעט, לדאוג גם ללבוש חולצה. השמש החזקה עשויה לגרום לכוויות בעור ולמרות הטמפרטורות הגבוהות והצורך להיות נטולי ביגוד עד כמה שניתן, כדאי לדאוג לכיסוי הולם של הגוף. יש לשים לב לכלבים, לחתולים משוטטים וגם לילדים קטנים ואפילו למבוגרים שיכולים לפתע לקפוץ אל הכביש ולהאט בכל פעם כשרואים אותם מרחוק. בזמן גשם כבד מומלץ מאד לא לצאת לנהיגה בשל הצפות וחורים רבים בכביש המהווים סכנה. חשוב מאד להיזהר מרכבים גדולים ולהפעיל את האורות בשעות הערב והלילה.