השכרת רכב בקופנגן

קופנגן. אי של שמש, ים, חול והרבה מאד יופי. יש לא מעט מה לעשות בקופנגן מלבד “בטן גב” ואפשר ליהנות באי מחופשה מושלמת של כמה ימים (או יותר) בזכות שלל האטרקציות שהוא מציע. כשמדובר בבחירת אמצעי התחבורה וההתניידות באי האפשרויות הן רבות וכל מה שנותר הוא לבחור את המתאימה. 

השכרת רכב בקופנגן איננה עניין נפוץ יחסית, בהשוואה לערים הגדולות. יחד עם זאת, יותר ויותר מטיילים מעדיפים לשכור רכב כבר עם הגעתם אל האי ולו כדי ליהנות מעצמאות מלאה. אמצעי התחבורה השונים בקופנגן עוזרים לכל המבקרים באי להגיע ממקום למקום, לגלות את החופים היפים ולראות מקרוב את הנופים עוצרי הנשימה של קופנגן. לכך נוסיף את ההתמצאות בקופנגן שהיא פשוטה, ובייחוד בשנים האחרונות, בשל רישות ודרכים חדשות, שמקשרות בין החוף המערבי של האי לחופיו המזרחיים, שהחליפו את מה שהיה בעבר רק דרך עפר שלא היתה נגישה למרבית הנופשים. חשוב לדעת שלא ניתן לנסוע לאורך כל חופיו של קופנגן, נכון להיום, אך בהחלט ניתן, ולא משנה באיזה אמצעי תחבורה בוחרים, לגמוע מרחקים יפים. 

car rental in koh phangan

רכב שכור וגם אופנוע שכור הן הדרכים הקלות והנפוצות ביותר להתמצאות בקופנגן, ובייחוד כאשר מדובר בהשכרת אופנוע, שנחשבת לפופולרית מאד בקרב מטיילים רבים. זוהי דרך זולה יחסית להסתובב באי ולהכיר אותו עצמאית, וגם כזו שלא דורשת מאמץ רב מדי. השכרת אופנוע בקופנגן עולה בממוצע לכל יום כ-250 באט והיא ללא ספק פתרון זול. בכל כיוון שמסתכלים מגלים חנות או רשת כלשהי שמציעה אפשרות להשכרת אופנועים והאפשרויות, העומדות לרשות אלה שבוחרים בכך, הן מגוונות מאד. לא משנה היכן אתם מתארחים בקופנגן, סביר שתהיו קרובים מאד לחנות שמציעה אופנועים להשכרה, כזו שתוכל לסייע לכם להוציא אל הפועל את המשימה. 

אפשר כמובן גם לשכור רכב פרטי או רכב 4X4. השכרת רכב שטח בקופנגן עולה בסביבות 1,500 באט ליום ומתאימה לכל אלה שאוהבים ומתחברים אל השטח עצמו. רכב פרטי הוא פתרון לכל אלה שפחות מתחברים ומסתדרים עם נהיגה מאתגרת יותר, או שאינם בעלי רישיון מתאים. כך או כך, גם זוהי אפשרות לא רעה למי שעצמאות זורמת לו בדם ולמי שאיננו סומך על אמצעי התחבורה המקומית או רוצה לחוות את קופנגן האמיתית מבלי שיהיה תלוי בדבר.

השכרת אופנוע בקופנגן

לצד אפשרות של השכרת רכב בקופנגן ישנה, כאמור, אפשרות של השכרת אופנוע. ההתמצאות באופן הזה קלה מאד באי וכבר בעת ההגעה לקופנגן קשה שלא להבחין במספרם הגדול מאד של הנופשים באי, שרוכבים על אופנוע שאותו שכרו או קנו. אופנוע אוטומטי הוא בחירה פופולרית עבור מרבית התיירים, שכן הוא קל לנהיגה ויש עליו מספיק מקום כדי לתלות שקיות, כאשר עורכים קניות בחוץ. יחד עם זאת, גם אופנועים חצי אוטומטיים הם אהובים מאד על אלה שמבקרים בקופנגן, ורלוונטיים מאד לבעלי ניסיון ברכיבה על אופנועים. 

עלות השכרה יומית של אופנוע בקופנגן מתחילה ב-250 באט ליום. זו גם הסיבה שמטיילים ונופשים רבים, ובעיקר צעירים, בוחרים באפשרות כזו. מכיוון שיש לא מעט מקומות ברחבי האי שמציעים את השירות, כדאי מאד לערוך סקר שוק ולהשוות מחירים. המלצות של בעלי ניסיון יכולות להקל מאד על הבחירה ובעיקר גם להבטיח ראש שקט וחוסר דאגה. כיאה לכל רכיבה על אופנוע, גם באי חשוב מאד להקפיד על כללי התחבורה ובייחוד אם זהו הביקור הראשון שלכם בקופנגן. גם מי שרכב על אופנוע לא מעט בעבר, עשוי למצוא את עצמו מול אתגרים לא פשוטים שייתכן ויצוצו בזמן הרכיבה ויפתיעו אותו. זהירות יתר היא בגדר חובה ולפעמים היא אפילו יכולה להציל חיים! הכבישים בקופנגן עשויים להיות מסוכנים לפעמים. בורות עמוקים, סיבובים חדים, נתיבים צרים וגם כלבים שצצים לפתע לכיוון הכביש. חובה לחבוש קסדה לאורך כל הרכיבה ומומלץ מאד ללמוד מעט על הדרך לפני שיוצאים לרכיבה. 

הדלק בקופנגן זול יחסית ובעלות של בין 200 ל-250 באט אפשר למלא מיכל דלק שלם לאופנוע. כדי לתקן תקר בגלגל או כדי למלא אוויר, אפשר להיעזר בחנויות שונות, שנמצאות ברחבי האי, כאלו המציעות את השירות במחירים נוחים (ניתן אצלן למלא אוויר בגלגלים ללא עלות). 

חשוב לזכור

בשל מגוון האפשרויות, הן באמצעי התחבורה (אופנוע, קטנוע או רכב) והן בשל מבחר הדגמים, כדאי מאד להגדיר תחילה את הצרכים. לא כל אמצעי תחבורה יתאים לכל נופש, ובייחוד כאשר טווח המחירים הוא רחב וסגנון החופשה משתנה כאשר משווים בין המטיילים. אם מתכננים להגיע אל האי בשיא עונת התיירות, בין החודשים אוקטובר עד אפריל, מומלץ מאד לדאוג לשכור מראש את אמצעי התחבורה המתאים ובייחוד אם התכנון הוא להגיע אל קופנגן בסוף דצמבר / תחילת אוקטובר (חג המולד והשנה החדשה). בתקופה זו נוהרים אל האי המוני תיירים מכל העולם והביקוש הן לרכבים והן לאופנועים הוא גדול. מחוץ לעונה קל ופשוט יותר למצוא רכב שכור או אופנוע והמחירים גם נוחים הרבה יותר.