5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

מעבורת מקוסמוי לקופנגן

האיים קוסמוי וקופנגן נחשבים ליעדי התיירות הפופולריים והנחשקים ביותר בקרב המטיילים במפרץ תאילנד. מאות ואף אלפי תיירים עושים את הדרך בין האיים, בשני הכיוונים, מדי יום. אם תרצו לעבור מקוסמוי לקופנגן, או בכיוון ההפוך, אפשרויות התחבורה שיש בפניכם הן ימיות בלבד: מעבורת או סירה מהירה (Speedboat). בקופנגן יש שני נמלים מרכזיים בהן הסירות עוגנות – Thong Sala Pier, שממוקם בצד הדרום-מערבי של האי; והנמל ב-Haad Rin, שממוקם בצד הדרומי של האי. בקוסמוי יש לסירות מספר נקודות עגינה לאורך קו החוף, שמשתנות בין החברות המפעילות. המרחק בין שני האיים קטן, רק 15 ק"מ, לכן מדובר בשייט קצר יחסית של שעה עד שעה וחצי. משך הנסיעה משתנה בין חברות השייט, בתלות תנאי מזג האוויר ואיכות הסירות. 

מספר חברות מקומיות מתחרות ביניהן ומפעילות מדי יום מעבורות וסירות בין שני האיים. תוכלו גם לרכוש חבילות מעבר הכוללות נסיעות המשך בתוך האיים, במחירים משתלמים. הזמינות של הסירות טובה מאוד, בכל יום יוצאות מספר סירות מכל נמל. ניתן להתעדכן בלוח הזמנים המשתנה באינטרנט או בסוכנויות המקומיות, שם גם ניתן לרכוש את הכרטיסים לשייט. 

כרטיס לשייט במעבורת יעלה לרוב 400-100 באט, בתלות בחברה המפעילה, בסוג הסירה ובעונה כמובן. יש לציין כי לילדים הכרטיסים בדרך כלל נמכרים בחצי מחיר מזה של מבוגר.

מעבורת מקוסמוי לקופנגן
מעבורת מקוסמוי לקופנגן

חברות שייט מומלצות

חברת שייט זולה ופופולרית בקרב מטיילים היא Haad Rin Queen. הסירות של החברה עוגנות בנמל ב-Bophut, הנמל הקרוב ביותר לשדה התעופה של קוסמוי. בקופנגן העגינה של הסירות היא בנמל Haad Rin. מדי יום החברה מפעילה כ-5 מעבורות, לשני הכיוונים. 

חברה מומלצת במיוחד היא Lomprayah Catamaran. החברה נחשבת מקצועית, מהירה ואמינה מאוד. תוכלו לרכוש כרטיס במשרדיה שנמצאים בקוסמוי, ברחוב הראשי ליד נמל Mae Nam. רכישה כזו בדרך כלל מוזילה את המחיר. הסירות של החברה יוצאות 5 פעמים ביום. העגינה בקוסמוי היא ב-Mae Nam או ב-Nathon Pier ובנמל Thong Sala בקופנגן. בנוסף, ניתן להוסיף ולרכוש מהחברה נסיעת המשך למלון שלכם במחיר משתלם, בתוספת של 150 באט.

עוד חברה תאילנדית ידועה היא Seatran Discovery. הסירות עוגנות ב-Bang Rak שבקוסמוי ובנמל Thong Sala בקופנגן. מדי יום החברה מוציאה 5 מעבורות לכל כיוון. בנוסף, ניתן לקנות מהחברה נסיעת המשך בתוך האי או הסעה אל המעבורת משדה התעופה במחיר של 150 באט.

אם אתם נמצאים בחלק המערבי של קוסמוי, או שתרצו להגיע לשם, תוכלו לרכוש כרטיס לסירה של חברת Songserm, שמוציאה מדי יום שתי נסיעות אל ומנמל Thong Sala בקופנגן. 

אופציה שנחשבת נוחה ומהירה יותר היא לעבור בין האיים בסירה מהירה (Speedboat). המעבורות גדולות ומרווחות יותר, ומשך הנסיעה במעבורת הוא, כאמור, עד שעה וחצי, אך בסירה מהירה תוכלו לחוש פחות את התנודות של הים, לחוות את הים מקרוב מאוד ולהגיע הרבה יותר מהר – בין 20 ל-45 דקות. כמובן שבהתאם מחיר הכרטיס לסירה מהירה גבוה יותר ולכן רוב המטיילים בוחרים לשוט במעבורת. 

Ferry from Ko Samui to Ko Phangan

עוד כמה טיפים

  • כדאי להגיע לנסיעה עם כרטיס מודפס, בכל זאת אל תשכחו שאתם נמצאים במדינת עולם שלישי.
  • מומלץ לרכוש את הכרטיסים לפחות יום מראש. במיוחד בעונת שיא התיירות, שכן אז הסירות והמעבורות מתמלאות במהירות. 
  • חשוב להגיע לנמל כחצי שעה לפני שעת היציאה שנקבעה. 
  • השיט נחשב לבטוח, אולם אתם בים ובימים מסוימים הוא עלול להיות לא צפוי ואף מסוכן. חשוב להיות מכוסים בביטוח נסיעות מתאים, על כל מקרה, כדי שתוכלו להתנייד ממקום למקום בראש שקט ובידיעה שאם חלילה תיקלעו לבעיה ותזדקקו לסיוע (בין אם חילוץ או סיוע רפואי) תוכלו לקבל אותו בקלות ובלי הוצאות נוספות. ניתן לערוך ביטוח נסיעות לתאילנד אונליין בקלות בעמוד הזה באתר.
אז מה היה לנו עד עכשיו?

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ