5/5
פשוט תאילנד
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

גבעת הבודהה הגדול

Wat Phra Khao Yai

רובע / שכונה: באנג לאמונג

גבעת הבודהה הגדול כשמה כן היא – גבעה המתנשאת לגובה של 100 מטרים מעל פני הים, עליה ניצב מקדש שנבנה בשנות ב-40 של המאה הקודמת, בו פסל בודהה גדול ומרשים בגובה של לא פחות מאשר 18 מטרים, הצופה אל חופה של פטאיה. את הפסל תוכלו לראות ממרחק רב ואפילו מהחוף של ג'ומטיין כשהוא מציץ מבין העצים המקיפים את המקדש.

המקדש בו הפסל הענק אשר נחשב לגדול מסוגו באזור זה, מושך אליו מדי יום מבקרים רבים בהם אנשי דת ורוח המגיעים אל המקום אל מנת להשתתף בטקסי התפילה הנערכים במקום או לערוך מדיטציה, חובבי ארכיטקטורה והיסטוריה הרוצים להתרשם מהמקום בהיבט זה, תיירים סקרנים וגם כאלה אשר רוצים לנצל את המקום היפה כנקודת תצפית ממנה נשקף נוף מרהיב.

על מנת להגיע אל נקודת התצפית, המקדש והפסל תאלצו לטפס במעלה גרם מדרגות ואם יהיו לכם כוחות ורצון ליהנות גם מהדרך, כדאי להביט אל מעקה המדרגות הנמצא משני צדיו של גרם המדרגות, עליו מפוסל דרקון מוזהב אשר מפיו מגיח הנחש המיתי נגאס בעל שבעת הראשים.
לתשומת לבכם, אם אתם מתקשים בניידות תוכלו לשכור שירותי טוקטוק או אוטובוס ולהסתייע בהם.

כשתגיעו אל המקדש תוכלו להתרשם מהפסל המפורסם, אך זהו איננו הדבר היחיד המעניין שיש במקום – במקדש עצמו ישנם שבעה פסלי בודהה נוספים, קטנים יותר ומוצבים בתנוחות שונות, המסמלים את שבעת הימים בשבוע ובקרבת מקום נמצאת נקודת תצפית נוספת והפארק הסיני San Xian שגם בהם כדאי לבקר.

בנוסף, אם תרצו לחזות בתפילה מסורתית זהו מקום נהדר לעשות כן משום שהמקדש עדיין משמש בהתאם לצביונו המקורי כמקום תפילה עבור נזירים בודהיסטים ומקומיים, אך זכרו כי אומנם הצפייה אפשרית עבור תיירים אך מדובר במקום קדוש וככזה צריך לשמור על הכללים – להתלבש בהתאם, לחלוץ נעליים ולא לדבר בקול רם.

טיפ מאיתנו: במהלך הטיפוס במדרגות תשימו לב כי יושבים במקום סוחרים להם כלובים בהם מוחזקות ציפורים. את הציפורים הם מוכרים על מנת שתשחררו אותן כשתגיעו אל המקדש וכך תזכו, על פי האמונה, בקארמה טובה. זה אומנם מפתה למדי, במיוחד עבור מי שאוהב בעלי חיים ורואה בפעולת השחרור של הציפורים אלטרנטיבה טובה לעומת החיים בכלוב – אך למעשה זו בדיוק הפעולה המעודדת את הסוחרים לכלוא ציפורים נוספות והדרך המוצלחת ביותר להפסיק את התופעה היא פשוט לא לתת לה יד.

גבעת הבודהה הגדול

סוג אטרקציה

מקדש

פעילות פיזית

טיפוס ארוך במדרגות (לא חובה)

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

לא

הזמנה מראש

לא

טלפון

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

דגמים מיניאטוריים מרהיבים של מבנים וציוני דרך מפורסמים בעולם, בתוך בקבוק קטן

סוג אטרקציה

פארק מים

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

אחד מפארקי המים הגדולים בעולם עם לא פחות מ-50 מתקנים על פני 18 דונם

סוג אטרקציה

מקדש

רמת מחיר

$

על האטרקציה

אחד המקדשים היפים והמרשימים ביותר בתאילנד ואחד מסמליה האייקונים של העיר פטאיה

סוג אטרקציה

פארק ומוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

פארק מיניאטורה מפורסם המציג דגם מוקטן של אתרים נבחרים בתאילנד ובאירופה. חוויה לכל המשפחה

הזינו מספר טלפון ונעביר אתכם לוואטסאפ