השכרת רכב בקאו לק

חובבי החופים והטבע הבראשיתי ימצאו בקאו לק את כל מה שצריך לחופשה מושלמת. קאו לק (Khao Lak), הלא הוא אזור הקייט היפה והמוצלח ביותר של תאילנד, מושך אליו המוני מקומיים ולא מעט תיירים מכל העולם. מדובר ברצועת חוף ארוכה מאד, שנמצאת בסמוך לים האנדמן. רבים נוהגים לשלב ביקור בקאו לק עם ביקור בפוקט ואחרים בוחרים להתמקד אך ורק באזור הזה. השכרת רכב או אופנוע בקאו לק היא אחת הדרכים להתנייד במקום וגם הזדמנות נפלאה להכיר לעומק ובצורה אמיתית את אחד המקומות היותר יפים של תאילנד.

בבנגקוק עיר הבירה וגם בצ’אנג מאי השכרת רכב היא עניין נפוץ מאד. מדובר בשתי ערים גדולות ותוססות מאד עם מרחקים גדולים בין האתרים השונים. לעומת זאת, באזורים המרוחקים יותר, אם כי מתוירים לא פחות, השכרת רכב פחות מקובלת אולם ישנם מטיילים הבוחרים לעשות זאת מסיבות שונות. ראשית, מי שלא רוצה להסתמך על התחבורה המקומית שלא תמיד זמינה, אפשרות של השכרת רכב היא פתרון נהדר. מי שרוצה להגיע באופן עצמאי לנקודות מרוחקות ונטושות שייתכן מאד שאין דרך אחרת להגיע אליהן, מלבד ברכבים פרטיים, יגלה באפשרות שכזו מענה מושלם. לצד השכרת הרכב ישנה גם אפשרות של השכרת אופנוע, הידועה כפופולרית מאד. אפשר לראות באזור כולו לא מעט צעירים וגם מבוגרים, תיירים וגם מקומיים, רוכבים על אופנוע ומגיעים, בעזרתו, למקומות שונים. 

car rental in khao lak

השכרת אופנוע – פתרון חלופי

השכרת אופנוע בקאו לק, בדומה להשכרתו באיים השונים של תאילנד, היא דרך נפלאה לחקור את האזור לעומק וגם דרך קלה ונוחה, יחסית, להתניידות. הדבר נכון עוד יותר לקטנועים קטנים שקל מאד לתפעל אותם והם יכולים להתחמק במהירות מעומסי תנועה שונים. בין אם זה קטנוע ובין אם זה אופנוע, זהו אמצעי התחבורה הזול ביותר בקאו לק, שיעלה לכם החל מ-150 באט ליום השכרה. כמובן שיש לקחת בחשבון את עניין הסכנות. כאשר רוכבים על הכביש עם אופנוע או קטנוע חשופים הרבה יותר, בהשוואה לנהיגה ברכב, והסיכוי לתאונות הולך וגדל. מסיבה זו מומלץ מאד לעשות זאת אך ורק אם יש ניסיון מקדים ברכיבה על קטנועים או אופנועים וכמובן גם רישיון מתאים. 

יש ברחבי קאו לק וגם באזורים סמוכים לקו החוף לא מעט סוכנויות ומקומות שאפשר לשכור בהם אופנועים. הסיבה לכך קשורה להיותו יעד תיירותי מוביל ונחשק מאד ולביקוש גבוה מאד לשיטת התניידות שכזו. מי שבוחר לשכור רכב למשל ימצא סוכנויות להשכרת רכבים של חברות גדולות ומוכרות וגם של כאלו שפחות. כדאי מאד לפנות למוכרות יותר או להגיע לאחר קבלת חוות דעת על אחת מהן. נפוצה ככל שתהיה, רכיבה על אופנוע או קטנוע וגם נהיגה ברכב במקום חדש ולא מוכר, עשויה להיות מאתגרת מאד. הנהגים המקומיים, שיודעים אמנם לרכב על אופנועים או לנהוג ברכבים, לא תמיד נשמעים לחוקים המקומיים וגם לא תמיד אדיבים. הכבישים בחלק מהמקומות מלאים בבורות והנסיעה בלילה באזורים פחות מיושבים יכולה להיות מסכנת חיים.

אם בוחרים לשכור אופנוע, חובה לחבוש קסדה לאורך כל הרכיבה. כדאי מאד לכסות את הגוף ולא לרכב נטולי חולצה. השמש הקופחת, החזקה, יכולה להותיר אחריה כוויות לא נעימות שיכולות, בהמשך, להוות מטרד של ממש בזמן החופשה. אם בוחרים לשכור רכב בקאו לק, כדאי מאד תחילה להגדיר את הצרכים ואת התקציב. ישנם דגמים שונים של מכוניות וגם טווח רחב מאד של עלויות. האם מדובר במטייל יחיד? בזוג או במשפחה? כמה תיקים צריך לאחסן באוטו וכמה ציוד רוצים לקחת ממקום למקום? ישנם רכבים קומפקטיים עם תא מטען קטן שמספיק (בקושי) לשתי מזוודות. ישנם רכבים משפחתיים מרווחים עם מקום רב, אך עלות השכרתם, בהשוואה לרכבים קטנים, תהיה גבוהה יחסית. סקר שוק מקדים וגם הזמנה מראש הם התנהלות חכמה ובייחוד אם מתכננים להגיע לקאו לק בשיא העונה, בין החודשים אוקטובר לאפריל. לקראת חג המולד ובתחילת השנה האזרחית החדשה נוהרים לאתרי הנופש שבאזור המוני מקומיים וגם תיירים. הדבר מוביל לעליית מחירים וגם לביקוש רב מאד לאופנועים ורכבים. אם רוצים להגיע בתקופה הזו, הזמנה מוקדמת של לפחות כמה חודשים לפני ההגעה היא בגדר חובה. 

כדאי לדעת

ביטוחים גם הם חובה. לצד ביטוח הנסיעות שאותו יש להוציא לפני הטיסה, יש לבחון את עניין ביטוח הרכב במסגרת עסקת ההשכרה. מה כולל הביטוח, אילו כיסויים ומהן התוספות השונות שאותן יש לצרף לבסס. חשוב לזכור שהוצאות הדלק הן על הנהג ויש להחזיר את הרכב השכור לחברת ההשכרה עם מיכל דלק מלא או כפי שהיה לפני שיצאתם לדרך. חשוב מאד לצלם את האופנוע, את הקטנוע או את המכונית שאותה שוכרים וגם לשאת כל הזמן רישיון נהיגה בינלאומי ודרכון. התשלום עבור ההשכרה יכול להיעשות באמצעות כרטיס אשראי, כאשר מרבית חברות ההשכרה מבקשות פיקדון בגובה סכום מסוים, שאותו יש להשאיר אצלן.