השכרת רכב בקופיפי

קופיפי הוא יעד מושלם לחופשה. בטן גב, מנוחה מלאה, פסק זמן אמיתי מכל טרדות היום יום ואם רוצים – גם שפע של פעילויות ואטרקציות שונות שתוכלו לשלב בכל רגע נתון. אפשר להגיע לקופיפי במסגרת חופשה משפחתית עם הילדים, לאחר הצבא או אפילו עם הפנסיה, כשמחפשים מקום להירגע בו ובאמת באמת ליהנות מהחיים. חופים לבנים, מים צלולים, צוקי אבני גיר שנדמה שעולים מהמים, אלמוגים צבעוניים מרהיבים ובאופן כללי – אווירה שאין כמותה, את כל אלה ועוד אפשר למצוא באחד מאיי תאילנד היפים.

השכרת רכב בקופיפי איננה נפוצה, באופן כללי, ובהשוואה לפתרונות אחרים פחות מקובלת. לכל היותר אפשר לראות כלים דו גלגליים נעים ברחבי האי, אך משום שהוא קטן רוב מוחלט של השוהים בו מתניידים לאורכו ולרוחבו ברגל.  car rental in Koh Phi Phi

למצוא את הפתרון המתאים 

יש באי מספר מועט של סוכנויות להשכרה ואפשר למצוא שם כאמור בעיקר אופנועים / קטנועים וגם זאת לא תמיד. שימו לב שאיסוף והחזרת האופנוע מתבצעות באותו מקום משום שהאי קטן מאוד. 

הנהיגה (למעשה רכיבה) ברחבי האי עשויה להיות מאתגרת מעט למי שלא רגיל. ראשית, יש לזכור שמדובר בנהיגה בצד שמאל של הכביש, אם כי באי קטן כמו קופיפי זה כמעט ולא מורגש. חלק מהכבישים באזורים מסוימים הם רעועים מעט, מפותלים וגם צרים. הדבר יכול להקשות מאד מי שלא מכיר את הכביש או שעושה את הדרך הזו בשעות הלילה החשוכות. מומלץ מאד, להיעזר ב-GPS או אפליקציות ניווט כלשהן שתוכלנה לסייע באיתור היעדים שאליהם נוסעים. 

למטיילים שאינם מקומיים חובה להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי וגם רישיון נהיגה רלוונטי (למשל, רישיון נהיגה לאופנוע או קטנוע). עותק של דרכון גם הוא הכרחי במידת הצורך וקסדה היא בגדר חובה לרוכבים על אופנוע או קטנוע. חלק מהשילוט בקופיפי ובתאילנד באופן כללי כתוב בשפה האנגלית וגם בשפה המקומית, כך שקל להבין אותו וכך גם את הסימנים שבחלקם גלובליים, בינלאומיים. יחד עם זאת, מי שנוהג או רוכב על הכביש יגלה לא מעט נהגים ורוכבים מקומיים שנוהגים להתעלם מהם. כאן נדרשת זהירות יתר (עוד יותר מהרגיל) והרבה מאד סבלנות. 

השכרת אופנוע בקופיפי

השכרת אופנוע בקופיפי מביאה אתה יתרונות רבים. הרכיבה משוחררת יותר ופחות מגבילה, ובעיקר – למי שאוהב את הז’אנר – מהנה מאד. מדובר, ללא ספק, בהרפתקה בפני עצמה, אך גם כזו שמביאה אתה במקביל לא מעט סכנות. האופנועים בתאילנד, למשל, לרבות אלה שמוצעים בקופיפי, ידועים ככאלה עם מנועים חזקים, בהשוואה לאחרים. החוזק הזה עוזר להתמודד עם אתגרי השטח ומאפשר רכיבה טובה ויעילה יותר. התנועה על כבישי תאילנד, וגם על אלה של קופיפי, עשויה להיות לא קלה. גשם חזק שיורד לפתע ומרטיב את הכביש, חול על הכביש וגם חורים, נהגים לא אדיבים, כלבים שקופצים לפתע אל הנתיב שלכם ומפתיעים אתכם ועוד שפע של הפתעות בדרך. זו גם הסיבה מדוע מספר תאונות הדרכים בתאילנד הוא גדול מאד וזו גם הסיבה מדוע נדרשת זהירות רבה במיוחד כאשר עולים על הכביש כנהג. 

ביטוחים וכיסויים

ביטוח הוא בגדר חובה. מלבד ביטוח נסיעות שמציע מגוון של כיסויים, חשוב לרכוש ביטוח כאשר שוכרים את האופנוע. יש לבדוק מול חברת ההשכרה מהי מציעה בתחום הזה ואילו כיסויים. יש לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שמקבלים את המענה המתאים, שמכסה אתכם מכל הכיוונים. ביטוח הנסיעות לא מכסה במקרה של פגיעות ברכב ולכך יש ביטוח אחר, ייעודי. 

טווח המחירים משתנה בין סוכנות אחת לשנייה, אולם סביר שבקופיפי לא יהיו הבדלי גדולים מידי משום שהאי קטן ואין בו הרבה סוכנויות להשכרה. בשיא עונת התיירות יהיה קשה יותר למצוא אופנועים פנויים וגם המחירים עשויים להיות גבוהים יותר, אם כי כאמור ההתניידות ברחבי קופיפי יכולה לגמרי להיעשות ברגל לכל אורך השהייה שלכם באי.