השכרת רכב בקופיפי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

קופיפי הוא יעד מושלם לחופשה. בטן גב, מנוחה מלאה, פסק זמן אמיתי מכל טרדות היום יום ואם רוצים – גם שפע של פעילויות ואטרקציות שונות שתוכלו לשלב בכל רגע נתון. אפשר להגיע לקופיפי במסגרת חופשה משפחתית עם הילדים, לאחר הצבא או אפילו עם הפנסיה, כשמחפשים מקום להירגע בו ובאמת באמת ליהנות מהחיים. חופים לבנים, מים צלולים, צוקי אבני גיר שנדמה שעולים מהמים, אלמוגים צבעוניים מרהיבים ובאופן כללי – אווירה שאין כמותה, את כל אלה ועוד אפשר למצוא באחד מאיי תאילנד היפים. השכרת רכב בקופיפי איננה נפוצה, באופן כללי, ובהשוואה לפתרונות אחרים פחות מקובלת, אך בהחלט ישנם לא מעט מטיילים הבוחרים בדרך הזו ולו כדי לחוש את העצמאות המלאה שבה הם חפצים וליהנות בדיוק כמו שהם רוצים מהחופשה עצמה.

car rental in Koh Phi Phi

למצוא את הפתרון המתאים 

ניתן למצוא באי מבחר רחב של סוכנויות להשכרת רכבים ומקומות לשכור בהם רכב או אופנועים. יש שתי סיבות לכך: לביקוש הרב לשירותי השכרה והעובדה שמדובר באי מתויר ופופולרי מאד בקרב מטיילים ונופשים רבים. חברות השכרת הרכבים וגם האופנועים מאפשרות לרוב איסוף והחזרת הרכב או האופנוע במקום נוח ונגיש, כאשר ההעדפה היא לאותה הנקודה (לאסוף ולקחת את אמצעי התחבורה שאותו שוכרים מאותה הנקודה). לבוחרים לשכור רכב, מוצעים מגוון של דגמים: מרכבים קומפקטיים שמתאימים לשניים בדרך כלל ועד רכבים גדולים שמתאימים לקבוצה של חברים או למשפחה עם ילדים. אפשר למצוא רכבים פשוטים, רכבי יוקרה מרשימים ואפילו רכבי 4X4.

הנהיגה ברחבי האי עשויה להיות מאתגרת מעט למי שלא רגיל. ראשית, יש לזכור שמדובר בנהיגה בצד שמאל של הכביש, כך שאם לא מיומנים בכך, יש לקחת בחשבון מספר ימי הסתגלות (או כמה שעות, במקרה הטוב). שנית, באזורים מסוימים הם רעועים מעט, מפותלים וגם צרים. הדבר יכול להקשות מאד על הנהג שלא מכיר את הכביש או שעושה את הדרך הזו בשעות הלילה החשוכות. מומלץ מאד, בתחילת המסע, לעבור על המפות וכמובן גם להיעזר ב-GPS או אפליקציות ניווט כלשהן שתוכלנה לסייע באיתור היעדים שאליהם נוסעים. 

למטיילים שאינם מקומיים חובה להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי וגם רישיון נהיגה רלוונטי (מי שרוצה, למשל, לשכור אופנוע או קטנוע, יצטרך להצטייד ברישיון נהיגה לסוג כלי כזה). עותק של דרכון גם הוא הכרחי במידת הצורך וקסדה היא בגדר חובה לרוכבים על אופנוע או קטנוע. חלק מהשילוט בקופיפי ובתאילנד באופן כללי כתוב בשפה האנגלית וגם בשפה המקומית, כך שקל להבין אותו וכך גם את הסימנים שבחלקם גלובליים, בינלאומיים. יחד עם זאת, מי שנוהג או רוכב על הכביש יגלה לא מעט נהגים ורוכבים מקומיים שנוהגים להתעלם מהם. כאן נדרשת זהירות יתר (עוד יותר מהרגיל) והרבה מאד סבלנות. 

השכרת אופנוע בקופיפי

השכרת אופנוע בקופיפי מביאה אתה יתרונות רבים. הרכיבה משוחררת יותר ופחות מגבילה, ובעיקר – למי שאוהב את הז’אנר – מהנה מאד. מטיילים רבים, ובעיקר תרמילאים צעירים, בוחרים באפשרות זו בשל העלות הנמוכה שלה, בהשוואה להשכרת רכב או שימוש באמצעי תחבורה אחרים וכן בזכות המגוון העצום שעומד לרשותם כבר עם ההגעה אל האי. מדובר, ללא ספק, בהרפתקה בפני עצמה, אך גם כזו שמביאה אתה במקביל לא מעט סכנות. האופנועים בתאילנד, למשל, לרבות אלה שמוצעים בקופיפי, ידועים ככאלה עם מנועים חזקים, בהשוואה לאחרים. החוזק הזה עוזר להתמודד עם אתגרי השטח ומאפשר רכיבה טובה ויעילה יותר. התנועה על כבישי תאילנד, וגם על אלה של קופיפי, עשויה להיות לא קלה. גשם חזק שיורד לפתע ומרטיב את הכביש, חול על הכביש וגם חורים, נהגים לא אדיבים, כלבים שקופצים לפתע אל הנתיב שלכם ומפתיעים אתכם ועוד שפע של הפתעות בדרך. זו גם הסיבה מדוע מספר תאונות הדרכים בתאילנד הוא גדול מאד וזו גם הסיבה מדוע נדרשת זהירות רבה במיוחד כאשר עולים על הכביש כנהג. 

ביטוחים וכיסויים

ביטוח הוא בגדר חובה. מלבד ביטוח נסיעות שמציע מגוון של כיסויים, חשוב לרכוש ביטוח כאשר שוכרים את הרכב או את האופנוע. יש לבדוק מול חברת ההשכרה מהי מציעה בתחום הזה ואילו כיסויים. יש לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שמקבלים את המענה המתאים, שמכסה אתכם מכל הכיוונים. ביטוח הנסיעות לא מכסה במקרה של פגיעות ברכב ולכך יש ביטוח אחר, ייעודי. 

כיסויים וביטוחים

בין אם בוחרים לשכור רכב ובין אם אופנוע, טווח המחירים הוא רחב מאד ומשתנה בין סוכנות אחת לשנייה. דגם המכונית או האופנוע, מספר ימי ההשכרה וגם פרמטרים אחרים משפיעים לא מעט על כך, וכמובן גם המועד בשנה. בשיא עונת התיירות קשה יותר למצוא רכבים או אופנועים פנויים וגם המחירים עשויים להיות גבוהים. בתקופת השפל, אז מגיעים אל קופיפי פחות מבקרים, האפשרויות הן רבות הרבה יותר והמחירים יורדים משמעותית. אז גם מציעות סוכנויות השכרת הרכבים מבצעים אטרקטיביים מאד כדי לעודד את המטיילים לסגור את העסקה.